Kresowy Przegląd Chórów

Chóry Oddziału Lubelskiego
Polskiego Związku Chórów i Orkiestr

Komitet organizacyjny zaprasza Państwa do udziału w Kresowym Przeglądzie Chórów z repertuarem pieśni myśliwskiej i leśnej w wykonaniu chórów Oddziału Lubelskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz innych chórów z terenu Zamojskiego Okręgu Łowieckiego, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2022 roku w Zamościu. Przegląd odbędzie się w ramach XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej.

Jako program muzyczny przeglądu ustalono pieśń myśliwską i leśną (3 utwory dowolne). Ponadto dwa utwory wybrano do wspólnego wykonania. Są nimi (1) „Pieśń myśliwska” z opery „Hrabina” Stanisława Moniuszki oraz (2) „Hymn leśników” z muzyką i słowami Wiesława Krawczyńskiego. Wszystkie nuty przesyłamy w załączeniu.

Przegląd rozpocznie się o godzinie 14.00 i trwać będzie do godziny 16.00 na scenie na Rynku Wielkim w Zamościu. Poprzedzony zostanie wspólną próbą o godzinie 13.00 na Rynku Wodnym. Organizatorzy zapraszają wszystkich członków chóru na obiad na Rynku Wielkim. O godzinie 16.30 zaplanowana jest Msza Św. Hubertowska, z udziałem muzycznym zespołów sygnalistów myśliwskich i chórów uczestniczących w przeglądzie, a następnie parada myśliwska.

Liczymy, że będzie to okazji do dalszej współpracy naszego środowiska myśliwskiego i leśnego z chórami w regionie przy okazji kolejnych wydarzeń, takich jak obchody 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego w 2023 roku, obchody 100lecia Lasów Państwowych w 2024 roku czy kolejne jubileusze kół łowieckich i nadleśnictw.

W załączeniu przesyłamy szczegółowy program festiwalu, regulamin przeglądu, kartę zgłoszenia i klauzulę informacyjną oraz nuty. Natomiast inne komunikaty organizacyjne (np. scenariusz przeglądu czy wyznaczone miejsca parkingowe) zostaną przekazane tylko chórom, które dokonają zgłoszenia w terminie do 15 kwietnia 2022 r. Więcej informacji na stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór!

Przewodniczący
Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu

Wojciech Adamczyk

Powrót do strony Festiwalu w Zamościu