Łowiectwo dla najmłodszych

Jesienią 2015 roku śląscy myśliwi zorganizowali spotkania edukacyjne poświęcone tematyce łowieckiej. 20 października 2015 r. w warsztatach edukacyjnych uczestniczyły dzieci z przedszkola nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Krzyszkowicach. Z kolei spotkanie, które odbyło się 10 listopada 2015 r. zgromadziło dzieci z przedszkola nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszowie.

Dzieci mogły zapoznać się z mieszkańcami lasu przedstawionymi na wystawie w pięknej leśnej scenerii, dowiedziały się również wielu ciekawych rzeczy o kulturze łowieckiej. O łowiectwie opowiadali myśliwi z koła łowieckiego "Lis" - Jan Pawlak i Jacek Kołek.

Na spotkania zaproszono myśliwych sygnalistów - Lesława Domogałę (KŁ Cyranka Knurów) oraz Mariusza Musiolika (KŁ Raróg Katowice), którzy prezentowali sygnały myśliwskie. W czasie występów w Krzyszkowicach do grona sygnalistów dołączył Piotr Musiolik (syn Mariusza).

Edukacja ekologiczna najmłodszych jest bardzo ważna. Przedstawianie "łowiectwa z ludzką twarzą" już teraz będzie procentowało w przyszłości. Gratulujemy inicjatywy i życzymy powodzenia w przyszłości.