Na Zamku w Bytowie świętowano 6 urodziny Stowarzyszenia

Zagranym przez Sygnalistów hejnałem Bytowa w piątek 03.02.2017 r. w restauracji „W Zamku” uroczyście rozpoczęto obchody 6. rocznicy powstania Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie. Na uroczystość przybyli zaproszeni rodzice sygnalistów, przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, nadleśnictw, kół łowieckich, jednostek samorządowych, przedsiębiorcy oraz osoby indywidualne, dzięki którym stowarzyszenie na co dzień funkcjonuje i się rozwija.

Uroczystość rozpoczął i prowadził Marek Skierka, sekretarz stowarzyszenia. Była to szczególna okazja do podziękowania Edmundowi Wrońskiemu, jednemu z inicjatorów powstania SPMiKŁ, który do tej pory pełnił w nim funkcję prezesa. Niestety z powodów osobistych zdecydował o rezygnacji. Nowym prezesem został Krzysztof Zwara, który w swoim wystąpieniu podkreślał, że Stowarzyszenie to codzienna praca, edukacja, zaangażowanie wielu osób, wytrwała nauka sygnalistów oraz cierpliwość i doświadczenie Magdaleny Czerwonki, która jest ich instruktorką. Podsumowując, stwierdził, że dzięki sukcesom sygnalistów zrzeszonych w bytowskim stowarzyszeniu dostrzega się sens poświęcania własnego czasu na rzecz rozwoju sygnalistyki, kultury i tradycji łowieckich.

Podczas uroczystości Marian Wilczewski – łowczy okręgowy uhonorował Michała Wojtyłę Medalem za Zasługi dla Łowiectwa Słupskiego. Ponadto w kilku serdecznych słowach podsumował współpracę z Edmundem Wrońskim, wręczając mu w dowód uznania kordelas. Przemówienia gości przeplatano występami sygnalistów, którzy zaprezentowali m.in. hejnał Stowarzyszenia.

K. Zwara przedstawił wszystkim zgromadzonym uzupełniony niedawno zarząd, w którego skład wchodzą: Lucyna Modrzejewska, Marzena Wrońska, Agnieszka Żygowska Treder, Franciszek Hering, Marek Skierka i Kazimierz Kroskowski. Kończąc swoje wystąpienie zadeklarował w imieniu zarządu, że codzienną pracą na rzecz stowarzyszenia oraz realizacją ambitnych projektów potwierdzona zostanie słuszność decyzji w sprawie powierzenia obecnemu zarządowi zadania kierowania stowarzyszeniem.

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek pieczonym dzikiem podarowanym przez Koło Łowieckie „Głuszec” Borzytuchom.

Świętowanie 6. rocznicy powstania Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie minęło w koleżeńskiej atmosferze, zaowocowało kolejnymi planami, obfitowało w konstruktywne dyskusje, a dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu restauracji "W Zamku" miało adekwatny do wydarzenia, uroczysty charakter.

Wszyscy członkowie SPMiKŁ zapraszają na XIX Pomorski Konkurs Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej na Zamku w Bytowie im. Kazimierza Żywickiego, który odbędzie się 9-10.09.2017 r.
Proszą jednocześnie o przekazywanie 1% podatku na stowarzyszenie pod nr KRS 0000364947, z którego środki finansowe zostaną przeznaczone m.in. na edukację naszych sygnalistów.
SPMiKŁ prowadzi nabór do zespołu sygnalistów. Chętni mogą się zgłaszać pod adres e-mail: spmiklbytow@wp.pl bądź do Magdaleny Czerwonki pod nr tel.: 536 561 740.

Darz Bór
Krzysztof Zwara