Światowe Dni Młodzieży przy dźwiękach rogów myśliwskich

Msza św. Hubertowska dla 1000 pielgrzymów

Z cudowną atmosferą i niezwykle ciepłym przyjęciem spotkali się sygnaliści i myśliwi obecni podczas Mszy Hubertowskiej zorganizowanej dla około 1 000 pielgrzymów z całego Świata od USA (Texas) przez Chiny, Malezję oraz wyspy Oceanu Atlantyckiego! Pielgrzymi z najdalszych krańców świata lecieli do Polski 38 godzin, a dzisiaj mogli wysłuchać muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołu Trompes de Pologne. Msza Święta została odprawiona w trzech językach polskim, angielskim i chińskim, a oprawa muzyczna nadała jej wyjątkową atmosferę. To niesamowite, że mogliśmy porozmawiać o polskim łowiectwie z ludźmi mieszkającymi kilkanaście tysięcy kilometrów stąd. Pielgrzymi byli zachwyceni, a dla nas było to nowe doświadczenie i doskonała okazja, aby zaprezentować polską kulturę łowiecką!

(źródło: www.pzlow.pl)

 


Koncerty zespołu PASJA w Wilanowie

Pierwszy dzień koncertów dla pielgrzymów za nami! Występy sygnalistów cieszyły się ogromnym zainteresowanie pielgrzymów z całego świata! Chińczycy, Malezyjczycy, Brazylijczycy ...wszyscy pytali kim jesteśmy, robiąc przy tym zdjęcia i filmy. Niezwykle cieszy gorące przyjęcie również przez polskich pielgrzymów, z którymi przeprowadziliśmy wiele rozmów prezentując prawdziwy wizerunek myśliwego!

Podziękowania dla Pana Piotra Jaskanisa Dyrektora Muzeum Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz dla zespołów muzyki myśliwskiej Pasja i Echo za oprawę artystyczną.

(źródło: www.pzlow.pl)