Nowa impreza myśliwska w Dolnośląskiem

Mieliśmy 3 konkursy: Lądek Zdrój, Złotoryja, Tymowa. Zniknęły one z naszego kalendarium.

Okazało się, że nowy ZO PZŁ w Wałbrzychu - kol. Kazimierz Krukowski Łowczy Okręgowy- członek zespołu „Odgłosy Kniei” z Wałbrzycha, którego kierownikiem jest nasz juror Bogusław Rup - postanowił kontynuować zmagania sygnalistów tego okręgu. Przeniesiono konkurs „O Kryształowy Róg” z Lądka Zdroju do Świdnicy. Czyli jest kontynuacja i XVIII konkurs odbył się w wyżej wymienionej miejscowości. Uroczyste otwarcie konkursu sygnalistów myśliwskich „O Kryształowy Róg” nastąpiło na scenie głównej na rynku w Świdnicy. Przesłuchania solistów i zespołów - na scenie Teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury.  Przed ogłoszeniem wyników z krótkim koncertem (35 min.) na scenie Rynku w Świdnicy wystąpił ZSM „Odgłosy Kniei”. Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, występy laureatów oraz wspólne odegranie paru sygnałów i muzyki myśliwskiej zakończyło konkurs.

Sztandary, celebra trzech księży i oprawa muzyczna zespołu „Odgłosy Kniei” podczas uroczystej mszy św. hubertowskiej w katedrze świdnickiej zakończyły zmagania konkursowe sygnalistów „O Kryształowy Róg”. 

Wielka impreza. Poza konkursem odbywały się Dni Świdnicy (31 maja do 2 czerwca – gwiazdami były min. Patrycja Markowska oraz Doda) i występy różnych zespołów. Święto Dzika (impreza pod egidą Urzędu Miasta i Nadleśnictwa) w tym degustacja dzika. Bardzo wiele stoisk edukacyjnych LP (nigdzie na żadnej naszej imprezie tylu nie widziałem - około dwudziestu). Oprócz tego było wiele stoisk gastronomicznych, z miodem, odzieżą, militaria i wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko – mógłbym powiedzieć jak na Jarmarku w Gdańsku. Łączenie naszych przeglądów z innymi imprezami jest konieczne. Widz – słuchacz ma szeroką gamę różnych atrakcji a o to chyba nam chodzi.

Myślę, że pomysł ze zmianą miasta okazał się bardzo trafiony. Wielkie gratulacje organizatorom.