V Festiwal Kultury Leśnej im. Eugeniusza Kruszelnickiego – Rogoziniec 2016

Informacje ogólne:

V Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej im. Eugeniusza Kruszelnickiego w Zbąszynku odbędzie się w terminie 11 czerwca (sobota) bieżącego roku w Domu Kultury w Zbąszynku (ul. Wojska Polskiego 18, 66-210 Zbąszynek). Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Podczas festiwalu zostaną rozegrane konkursy:

  • indywidualne przesłuchania sygnałów myśliwskich – „za kotarą”,
  • konkurencja zespołowa sygnałów myśliwskich,
  • konkurencja zespołowa muzyki myśliwskiej (zespoły chcące w nim wystąpić prosimy o przesłanie wraz ze zgłoszeniem lub dostarczenie do sekretariatu konkursu partytur utworów w 3 kopiach),
  • mistrzostwa gry najdłuższego dźwięku na rogu małym i dużym

Wszystkich uczestników Festiwalu po przybyciu na miejsce prosimy o rejestrację w sekretariacie festiwalu znajdującym się w budynku Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury, gdzie będzie można otrzymać wszelkie informacje dotyczące konkursu.

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 08.06.2016r. (wzór druku w załączeniu) na adres:

Stowarzyszenie Orkiestry Szałamaje
ul. Klemczaka 7
64-360 Zbąszyń
z dopiskiem na kopercie: „FESTIWAL”

lub mailowo:

agnieszkarybicka@poczta.fm
zosz@interia.eu

Informacje dotyczące KONKURSU SYGNAŁÓW MYŚLIWSKICH I MUZYKI MYŚLIWSKIEJ:

Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z regulaminem ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich oraz programem przedstawionym przez organizatorów.
Zestawy sygnałów obowiązkowych zostaną wylosowane 08.06.2016 i tego samego dnia umieszczone na stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl i na stronie Festiwalu na portalu społecznościowym FACEBOOK www.facebook.com/FestiwalKulturyLesnejRogoziniec

W przypadku niejasności i pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej z Agnieszką Rybicką
e-mail: agnieszkarybicka@poczta.fm
tel. 570-384-192 lub 785-617-265

Istnieje możliwość noclegu w internacie ZSL w Rogozińcu. Miejsca i cenę należy uzgodnić telefonicznie w sekretariacie szkoły do dnia 08.06.2015r. pod numerem: (68) 38 40 241

Patronat honorowy:

  • Starostwo Powiatowe Świebodzin
  • Gmina Zbąszynek
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze
  • Polski Związek Łowiecki w Zielonej Górze

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i rywalizacji.
Darz Bór

 

Program

06.06 - 11.06 wystawa plenerowa o Eugeniusz Kruszelnickim

Sobota 11.06.2016 r.

9:30 otwarcie sekretariatu - Zbąszynecki Ośrodek Kultury (możliwość zapisu oprócz klasy MSH)
10:00 Otwarcie V Festiwalu Kultury Leśnej im. Eugeniusza Kruszelnickiego (Park przy ZOKu)
10:15 - 13:00 Przesłuchania solistów (sala widowiskowa Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury)
13:00 - 14:00 Przerwa obiadowa (ZOK)
14:00 - 15:00 Przesłuchania zespołów (Park przy ZOKu)
15:00 Koncerty lokalnych zespołów (Park przy ZOKu)
16:00 Degustacja wyrobów myśliwskich
16:40 Koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej DeLuxe (Park przy ZOKu)
17:00 Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, kategorii solowej i zespołowej oraz zakończenie Festiwalu (Park przy ZOKu)

Zestawy sygnałów

Soliści:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

Klasa G zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

 

Wyniki

SOLOWO:

KLASA D:

miesjce

Imię i nazwisko

reprezentacja

Ilość punktów

1

Marcin Płóciniak

 

189

2

Jędrzej Rybicki

KŁ „Żuraw” Brójce

177

KLASA C:

miesjce

Imię i nazwisko

reprezentacja

Ilość punktów

1

Natan Wojtyła

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

277

2

Jakub Kociński

Nadleśnictwo Grodzisk

271

3

Patrycja Domogała

KŁ „Cyranka” Knurów

267

4

Bartłomiej Okuniewski

KŁ „Kruk” Kije

248

5

Krystian Mikosz

ZSL Rogoziniec

247

6

Maria Piosik

ZSL Rogoziniec

242

7

Dawid Łodyga

ZSL Rogoziniec

235

8

Maciej Kaziów

ZSL Rogoziniec

223

9

Marcel Kośmider

ZSL Rogoziniec

218

KLASA B:

miesjce

Imię i nazwisko

reprezentacja

Ilość punktów

1

Beniamin Wroński

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

282

2

Anna Tomaszewska

Gimnazjum w Kaźmierzu

271

3

Marta Pluto Prądzinska

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

270

4

Wojciech Walkowiak

KŁ „Żuraw” Brójce

268

5

Mateusz Walkowiak

KŁ „Żuraw” Brójce

265

6

Mikołaj Rybicki

KŁ „Żuraw” Brójce

261

7

Hubert Ceglarek

ZSL Rogoziniec

260

8

Patryk Czekalski

ZSL Rogoziniec

258

9

Magdalena Szulc

KŁ „Żuraw” Brójce

254

10

Tomasz Sywiec

ZTM Venator UP Poznań

254

11

Tomasz Skrzypczak

KŁ „Jeleń” Babimost

247

12

Maciej Żuromski

ZTM Venator UP Poznań

241

13

Michalina Taczała

ZTM Venator UP Poznań

225

KLASA A:

miesjce

Imię i nazwisko

reprezentacja

punkty

1

Bartłomiej Bejga

ZSL Rogoziniec

274

2

Stanisław Skrzetuski

ZTM Venator UP Poznań

265

3

Marek Mosiewicz

Polano

260

4

Hubert Kaczmarek

ZSL Rogoziniec

258

5

Lesław Domogała

KŁ „Cyranka” Knurów

250

6

Roman Graczyk

ZTM Venator UP Poznań

242

7

Tomasz Sywiec

ZTM Venator UP Poznań (poza konkursem)

228

 

ZESPOŁY:

 

KLASA MB:

miesjce

NAZWA

reprezentacja

Ilość punktów

1

ZSM Pomorskie Rogi

SPMiKŁ na Zamku w Byowie

266

2

ZSM Żurawie

KŁ „Żuraw” Brójce

262

3

ZSM Głos Kniei

ZSL Rogozieniec

260

KLASA C:

miesjce

NAZWA

reprezentacja

Ilość punktów

1

ZSM „Głuszec”

SPMiKŁ na Zamku w Bytowie

288

2

ZSM „Fanfara”

KŁ „Cyranka” Knurów

272

3

ZSM „Darz Bór”

Nadleśnictwo Grodzisk

256

4

ZSM Głos Kniei II

ZSL Rogoziniec

246

KLASA B:

miesjce

NAZWA

reprezentacja

Ilość punktów

1

ZSM Głos Kniei

ZSL Rogozieniec

271

2

ZSM Żurawie

KŁ „Żuraw” Brójce

269

KLASA A:

miesjce

NAZWA

reprezentacja

Ilość punktów

1

ZTM Small Venator

ZTM Venator UP Poznań

255