IX Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej "O Róg Zbramira" Kraków-Niepołomice 2017 EW

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie

mają zaszczyt zaprosić na

IX Małopolski
Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej

„O Róg Zbramira”

który odbędzie się

22 kwietnia 2017 r.
na Zamku Królewskim
w Niepołomicach

Już od dziewięciu lat spotykamy się w murach Zamku Niepołomickiego, aby pod Patronatem Dyrektora RDLP w Krakowie oraz Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, rywalizować w skali regionalnej i kraju, a przede wszystkim promować sygnalistykę i muzykę myśliwską w tym regionie.

Będziemy zaszczyceni, jeśli wezmą Państwo udział w konkursie i przyczynią się do jego kontynuacji oraz stworzenia wyjątkowej atmosfery podczas zmagań zarówno konkursowych jak i koleżeńskiego spotkania w Puszczy Niepołomickiej.

Nieprzekraczalny termin przyjmowania zgłoszeń mija 10 kwietnia 2017 r.

Uwagi:

  1. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie za pośrednictwem wypełnionych formularzy online
  2. W przypadku, gdy kierownik zgłasza osobiście wszystkich solistów zespołu, w formularzu zgłoszeniowym SOLISTY należy w polu "e-mail" podać każdorazowo e-mail kierownika. Wówczas wszystkie potwierdzenia zostaną przesłane na jeden adres e-mail.
  3. Nie ma możliwości zgłaszania uczestnictwa w dniu Konkursu, tuż przed jego rozpoczęciem.
  4. Dla najlepszego solisty w klasie A czeka Nagroda Specjalna, ufundowana przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego, w postaci rogu myśliwskiego.
  5. Przewidziana jest dodatkowa Klasyfikacja Leśników w kategorii solistów (kl. A), dlatego spełniających kryterium prosimy o wypełnienie rubryki „Pracownik LP”.
  6. W ramach Konkursu odbędzie się również Konkurs Muzyki Myśliwskiej, wobec tego prosimy wszystkich o przygotowanie partytur utworów w 5 kopiach.
  7. Tradycyjnie już, TVP Kraków wybierze uczestnika/uczestniczkę, której nada tytuł „Najbardziej medialnej postaci”.
  8. NOWOŚĆ!!! - spośród uczestników konkursu zostanie wylosowana atrakcyjna nagroda w postaci małego rogu myśliwskiego typu PLESS marki Lidl!
  9. Podczas koncertu galowego nastąpi rozstrzygnięcie II edycji konkursu fotograficznego „Róg Zbramira w obiektywie”. Regulamin konkursu i informacje są dostępne na stronie internetowej RDLP w Krakowie.
  10. Organizatorzy zapewniają obiad dla wszystkich uczestników IX Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej „O RÓG ZBRAMIRA”
  11. NOCLEGI: Dla osób zainteresowanych dłuższym pobytem lub noclegiem po biesiadzie, zamieszczamy bazę noclegową w Niepołomicach. Informujemy również, że w tym roku dostępnych jest pięć 8-osobowych domków kempingowych przy Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach z atrakcyjnymi cenami noclegów.

 

I oczywiście zapraszamy na biesiadę na skraju Puszczy Niepołomickiej!

 

Kontakt do organizatorów:

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie
tel.: 12 630 52 26
e-mail: zbramir.krakow@gmail.com

  

Komitet Organizacyjny 
IX Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej 
"O Róg Zbramira"
Kraków-Niepołomice 2016


Róg Zbramira w obiektywie

Róg Zbramira w obiektywie 2017


Program

Sobota, 22 kwietnia 2017 r.

9:00 uroczyste otwarcie konkursu (dziedziniec Zamku Królewskiego w Niepołomicach)
9:30 - 9:45 przerwa kawowa (Piwnice Zamku)
9:45 - 13:00 przesłuchania konkursowe solistów (Sala Akustyczna i Sala Łukowa) *
13:00 - 16:30 przesłukchania konkursowe zespołów (dziedziniec Zamku) *
12:30 - 16:00 obiad dla uczestników (w trakcie przesłuchań)
16:30 - 18:30 Galowy Koncert Laureatów (Dziedziniec Zamku Królewskiego)
- występy gwiazd Koncertu Galowego:
  • Chór Canticum Canticorum przy parafii Św. Barbary w Libiążu
  • Zespół Pieśni Myśliwskiej NEMROD
- ogłoszenie wyników i występy laureatów
18:30 Finał podsumowujący Konkurs w Puszczy Niepołomickiej (uczestnicy konkursu i zaproszeni Goście - Punkt edukacyjno-turystyczny Leśnictwo Sitowiec)

* Godziny przesłuchań mają charakter informacyjny, są uzależnione od liczby uczestników - mogą powstać drobne przesunięcia czasowe

Zestawy sygnałów

Soliści:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Zespoły:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw B

  1. Koniec polowania
  2. Naganka naprzód
  3. Całość

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A i G zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR LP Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1     Jan Puchała KŁ. NR 6 Jeleń Rychtal 193
2     Jędrzej Rybicki KŁ. "Żuraw" Brójce 186
3 1   Paweł Smogór Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 184
4     Szymon Giemza Nadleśnictwo Kluczbork 180
5     Grzegorz Pokracki KŁ Nr 2 "Rogacz" w Niemodlinie 167

Klasa C

KO KR LP Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1     Izabela Czogała KŁ. "Cyranka" Knurów 280
2     Karol Załęski Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju 277
3 1   Szymon Kurzeja ZSP w Starym Sączu 275
4     Antoni Błaszkowski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 272
5     Dominika Błaszkowska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 272
6     Kinga Kamińska Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju 271
7     Barbara Rudnicka Technikum Leśne w Brynku 270
8     Konrad Jadwiżuk Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju 270
9     Sebastian Ćwiek Technikum Leśne w Brynku 268
10     Jakub Humieniuk Technikum Leśne w Brynku 267
11     Adam Przybysz Zespół Szkół Leśnych w Lesku 265
12     Mateusz Tomaszek Technikum Leśne w Brynku 264
13 2   Agnieszka Zębol Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 261
14     Aleksandra Modrzejewska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 257
15     Dawid Pankiewicz Zespół Szkół Leśnych w Lesku 253
16     Jacek Kołek KŁ "Lis" Pszów 252
17     Piotr Ryba Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju 249
18     Magdalena Pokracka KŁ. "Jarząbek" w Paczkowie 249
19     Łucja Borsuk Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju 247
20 3   Miłosz Dobrowolski Nadleśnictwo Piwniczna 247
21     Natalia Mróz Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju 243
22     Marcin Wasyliszyn Zespół Szkół Leśnych w Lesku 235
23     Jakub Bieniek ZO PZŁ Warszawa 233
24     Jan Rawiak Zespół Szkół Leśnych w Lesku 232
25     Przemysław Motyka Zespół Szkół Leśnych w Lesku 231
26     Kacper Wronowski Zespół Szkół Leśnych w Lesku 227
27 4   Hubert Rogóż ZSP w Starym Sączu 217
28     Jan Dytrych KŁ. Sokół Kożuchów 199
29 5   Kordian Bukowski ZSP w Starym Sączu 171

Klasa B

KO KR LP Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1     Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 293
2     Piotr Musiolik KŁ Raróg Katowice 292
3 1   Adam Pawlik ZSP w Starym Sączu 288
4     Bartosz Górka Technikum Leśne w Brynku 285
5     Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 285
6     Elżbieta Zimny --- 281
7     Patrycja Domogała KŁ. "Cyranka" Knurów 280
8 2   Stanisław Szlachta KŁ "SZARAK" w Jerzmanowicach 275
9     Mariusz Musiolik KŁ Raróg Katowice 274
10     Joachim Wilkowski Nadleśnictwo Strzelce Opolskie 272
11     Mateusz Kubas Technikum Leśne w Brynku 271
12     Paweł Wilkowski Technikum Leśne w Brynku 270
13 3   Robert Chrabąszcz ZSM HETMAŃSCY Tarnów 270
14     Jacek Smulski ZO PZŁ Warszawa 268
15 4   Dorota Król ZSP im. ks. prof. J. Tischnera 266
16     Jan Polaczek Zespół Szkół Leśnych w Lesku 265
17     Lech Gliński ZO PZŁ Warszawa 264
18     Tomasz Szendzielorz KŁ. "Odyniec" Rudy 260
19     Michał Kuźmicz Technikum Leśne w Brynku 258
20     Dariusz Rieger Nadleśnictwo Strzelce Opolskie 258
21     Agnieszka Wojtaczka UR KRAKÓW 257
22 5   Piotr Kowalik Nadleśnictwo Piwniczna 256
23     Michał Żelechowski ZO PZŁ Warszawa 255
24     Patrycja Kulak Technikum Leśne w Brynku 255
25     Krystian Tarasiewicz KŁ. Hubert Świebodzin 255
26     Adam Gorywoda KŁ "Pod Bukiem" Rybnik 249
27     Artur Niemiec Zespół Szkół Leśnych w Lesku 248
28 6   Leszek Węgrzyn Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 247
29     Kinga Kłys Zespół Szkół Leśnych w Lesku 243
30 7   Tomasz Luksa Nadleśnictwo Gorlice 236
31 8   Tomasz Romanowski Nadleśnictwo Nawojowa 235
32 9   Tomasz Jankowski Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 233
33     Klaudia Fila UR KRAKÓW 224
34 10   Przemysław Styrkosz ZO PZŁ Tarnów 221
35     Bartłomiej Biłas Zespół Szkół Leśnych w Lesku 221
36     Natalia Juszczak UR KRAKÓW 215
37     Roman Łupak Nadleśnictwo Strzelce Opolskie 215
38     Sławomir Darkowski ZO PZŁ Warszawa 215
39 11   Szymon Przybycień Nadleśnictwo Niepołomice 212
40     Kamil Bus Technikum Leśne w Brynku 197

Klasa A

KO KR LP Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1     Luiza Szatner Technikum Leśne w Bryku 292
2     Julia Królik --- 291
3     Artur Sadowski Technikum Leśne w Brynku 290
4     Dominika Dobrowolska UR Kraków 288
5     Lesław Domogała KŁ "Cyranka" Knurów 287
6     Karol Nawrot ZSM AKTEON WL SGGW 287
7     Andrzej Zakrzewski ZSM ECHO Warszawa 285
8 1   Jacek Siuty Willa Kurant-Zakopane 284
9     Magdalena Czerwonka SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 283
10 2   Bartłomiej Szlachta Rodzina Szlachta 282
11     Beniamin Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 281
12     Maciej Żak Technikum Leśne w Brynku 280
13 3   Jakub Konopka Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 279
14     Sylwia Tomecka --- 277
15 4 1 Bartłomiej Sołtys Nadleśnictwo Nawojowa 276
16 5   Piotr Gawełek LZD Krynica-Zdrój 275
17     Magdalena Szulc KŁ. "Żuraw" Brójce 274
18     Marek Mosiewicz KŁ. Grandel Sulechów 273
19     Justyna Stępień ZO PZŁ Warszawa 272
20   2 Mateusz Zimny Nadleśnictwo Siewierz 270
21 6 3 Andrzej Bochenek Nadleśnictwo Nawojowa 270
22     Karol Hussarek UR Kraków 269
23 7   Sylwia Suder Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 267
24     Magdalena Miszta ZSM AKTEON WL SGGW 265
25     Grzegorz Lison UR KRAKÓW 265
26     Mikołaj Rybicki KŁ. "ŻURAW" Brójce 265
27     Andrzej Szymczyk ZSM AKTEON WL SGGW 263
28     Paweł Mieczysław Gilewski ZSM AKTEON WL SGGW 262
29     Mateusz Czech ZSM AKTEON WL SGGW 261
30     Dariusz Marian Marciniec ZSM AKTEON WL SGGW 260
31     Weronika Bieńko ZSM AKTEON WL SGGW 253
32 8 4 Wojciech Kurzeja Nadleśnictwo Nawojowa 251
33 9   Paweł Ormanty UR KRAKÓW 249
34     Sławomir Brodziak ZSM AKTEON WL SGGW 249
35     Rafał Rogowski UR KRAKÓW 247
36     Łukasz Śliwiński ZSM AKTEON WL SGGW 247
37     Aleksandra Torba ZSM AKTEON WL SGGW 245
38     Joanna Łukacz ZSM AKTEON WL SGGW 241
39 10   Krystian Szewczyk UR KRAKÓW 232
40 11   Michał Dobosz UR KRAKÓW 202
41     Jerzy Jorguś Lendzion ZSM AKTEON WL SGGW 198
42   5 Katarzyna Gorywoda Nadleśnictwo Rybnik 194
43     Paweł Borkowski UR KRAKÓW 194

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna
LP - Klasyfikacja leśników

 

Zespoły

Klasa C

Miejsce Nazwa Punkty
1 ZSM Technikum Leśne Stary Sącz 275
2 ZSM Nadleśnictwa Niepołomice 274
3 ZSM "Marczaki" przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach 270
4 ZSM "Knieja" przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 268
5 ZSM "Samotne Wilki" 258
6 ZSM Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju 245
7 ZSM "Tropem Rysia" przy Technikum Leśnym w Lesku 242

Klasa B

Miejsce Nazwa Punkty
1 ZSM "Głuszec" przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 292
2 Zespół reprezentacyjny kół łowieckich "Raróg"- "Odyniec" 283
3 ZSM Nadleśnictwa Nawojowa 277
4 ZSM "Królewscy" przy Małopolskim Centrum  Dźwięku i Słowa w Niepołomicach 270
5 Reprezentacyjny ZSM "Hetmańscy" Tarnów 269
6 ZSM "Fanfara" 267
7 Reprezentacyjny ZSM (nr 2) Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach 248
8 ZSM "Darz Bór" Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju 244
9 ZSM "Tropem Wilka" 235

Klasa A

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistek Myśliwskich Klangor 278

Klasa G

Miejsce Nazwa Punkty
1 ZSM Technikum Leśnego w Brynku 297
2 ZSM "Hagard" 295
3 ZSM "AKTEON" Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie 292
4 ZSM Echo przy ZO PZŁ w Warszawie 237

Klasa MB

Miejsce Nazwa Punkty
1 ZSM Technikum Leśnego w Brynku 291
2 ZSM "AKTEON" Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie 291
3 ZSM "Hagard" 284
4 ZSM Nadleśnictwa Nawojowa 278
5 ZSM Echo przy ZO PZŁ w Warszawie 275
6 ZSM "Pomorskie Rogi" przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 265
7 ZSM "Królewscy" przy Małopolskim Centrum  Dźwięku i Słowa w Niepołomicach 254

Klasa MEs

Miejsce Nazwa Punkty
1 SOUBOR  LOVECKÝCH TRUBAČŮ LČR, LS JESENÍK 298

Klasa MSH

Miejsce Nazwa Punkty
1 Chór Canticum Canticorum 286
2 Reprezentacyjny ZSM (nr 2) Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach 264

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu