XXIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich - Goraj Zamek 2017 EW

XXIII Wielkopolski Festiwal
Kultury Łowieckiej
i Edukacji Ekologicznej

XV Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni
III Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich
XXIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
XV Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich
VII Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni
III Pilski Turniej Łuczniczy
Goraj-Zamek 2017

 

Organizatorzy zapraszają na festiwal wszystkich miłośników kultury łowieckiej. Festiwal odbędzie w dniu 20 maja 2017 roku na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju-Zamku k. Czarnkowa.

Pełne informacje o festiwalu wraz ze szczegółowym programem i obowiązującymi regulaminami znajdują się na stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl/konkursy/goraj

Zgłoszenia udziału w konkursach, przeglądach i pokazach przyjmuje w terminie nieprzekraczalnym do 8 maja 2017 roku oraz informacji udziela komitet organizacyjny festiwalu pod adresem:

Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Pile
64-920 Piła, Al. Powstańców Wlkp. 190
tel./fax +48 67 212 49 51, e-mail: zo.pila@pzlow.pl
www.pila.pzlow.pl/goraj2017

oraz

Zespół Szkół Leśnych w Goraju,
64-700 Czarnków, Goraj-Zamek 5
tel. +48 67 255 26 55, fax +48 67 255 36 55,
e-mail: sekretariat@zsl-goraj.cil.pl
www.zsl-goraj.cil.pl

 


 Plakat konkursowy

Imprezy główne:



Imprezy towarzyszące:

Koncerty i przeglądy muzyczne:

  • Recital pieśni myśliwskiej i leśnej w wykonaniu chórów Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego (13.00-14.00)
  • Koncert muzyki myśliwskiej i leśnej w wykonaniu zaproszonego zespołu „Zielono mi” Jerzego Stachurskiego (godz. 16.00-17.00)
  • Galowy koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu laureatów konkursów (godz. 17.00-18.30).
  • Biesiada myśliwska i zabawa taneczna (godz. 18.30-24.00) z udziałem zespołu muzycznego „Gorajskie Echo”

Konkursy i pokazy:

  • Wykład audytoryjny nt. biologii i ekologii dzika wygłoszony przez dr. hab. Roberta Kamieniarza z Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (9.15-10.00)
  • Strzelania z łuku na łucznicy (9.15-15.00)
  • Konkurs plastyczny pt. „Łowiectwo w oczach dziecka” dla uczniów szkół sześciu powiatów pilskiego okręgu łowieckiego. Termin przeprowadzenia konkursu – do 08.05.2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu - 20.05.2017 roku o godz. 14.30-15.00
  • Warsztaty kuchni myśliwskiej prowadzone przez Krzysztofa Lechowskiego właściciela firmy „Provincja” (godz. 10.00-15.00)

Wystawy: (czynne w godz. 9.15-17.00):

  • Wystawa okolicznościowa – ponad 70 lat szkoły leśnej w Goraju w służbie edukacji ekologicznej (sala mahoniowa w zamku)
  • Wystawa prac konkursu plastycznego pt. „Łowiectwo w oczach dziecka” (hall zamku)
  • Wystawa poroży jeleni (przed zamkiem)

 

Kiermasz promocyjno-handlowy:

  • Stoiska promocyjne Lasów Państwowych (Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Notecka i Nadleśnictwa Krucz) oraz Zespołu Szkół Leśnych w Goraju (przy drodze z zamku do masztalerni)
  • Stoiska promocyjno-handlowe firm oferujących artykuły łowieckie i leśne oraz pszczelarskie (np. wyroby z poroża, wabiki na zwierzynę, Zachodniego Poradnika Łowieckiego itp., Koło Pszczelarzy PZP z Trzcianki) (przy drodze z zamku do masztalerni)
  • Wystawa i kiermasz malarski zaproszonego artysty plastyka (przy drodze z zamku do masztalerni)

 

Zebrania:

  • Walne zebranie członków Klubu Wabiarzy Jeleni PZŁ (piątek 19.05.2017 r. godz. 19.00-22.00)

 


XV Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni

W dniu 20 maja 2017 roku o godzinie 10.00 rozpocznie się w Goraju XV Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni. Przed konkursem odbędzie się trening oraz pokazy i warsztaty wabienia jeleni w wykonaniu najlepszych polskich wabiarzy. Zgłoszenia wabiarzy na „Karcie zgłoszenia” (w załączeniu) do dnia 8 maja 2017 r. na adres: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, 64-920 Piła, al. Powstańców Wlkp. 190, tel./fax 67 212 49 51, e-mail: zo.pila@pzlow.pl.  Potwierdzenie udziału w konkursie w dniu imprezy w godz. 8.00-8.30 w sekretariacie konkursu przed zamkiem w Goraju. Podsumowanie konkursu nastąpi podczas koncertu galowego o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w pokazach i konkursie wabienia.

Dodatkowych informacji udziela kol. Jacek Pszczółka – tel. 606 895 517, e-mail: goraj2010@pzlow.pl

 

 


III Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich

W dniu 20 maja 2017 r. w godzinach 12.00-13.00 odbędzie się w Goraju III Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich. Konkurs zostanie rozegrany tylko w kategorii indywidualnej i na poziomie trudności klasy B. Zgłoszenia w terminie do 8.05.2017 r.

Dodatkowych informacji udziela kol. Maciej Strawa – tel. 604 897 107, e-mail: strawa@poczta.onet.pl

 

 


XXIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich  

Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXIII Wielkopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich, który odbędzie się w sobotę 20 maja 2017 roku w Zespole Szkół Leśnych w Goraju k. Czarnkowa.

Konkurs ma charakter otwartych mistrzostw regionalnych dla sygnalistów myśliwskich i zespołów z województwa wielkopolskiego. Konkurs jest eliminacjami do konkursu ogólnopolskiego „O Róg Wojskiego”. Przesłuchania odbędą się w kategorii solowej - klasy D, C, B, A i kategorii zespołowej - klasy D, C, B, A i G według regulaminu ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich.

Prowadzona będzie odrębna klasyfikacja dla myśliwych kół łowieckich okręgu pilskiego oraz leśników z RDLP w Pile. Dlatego prosimy zarządy wszystkich kół łowieckich i nadleśnictwa o delegowanie swoich sygnalistów myśliwskich. Po raz piętnasty ponadto odbędą się przesłuchania muzyczne w kategorii zespołów rodzinnych (minimum trzy osobowych).

Zgłoszenia pisemne i telefoniczne należy składać do 8 maja br. na adres sekretariatu komitetu organizacyjnego konkursu: Zespół Szkół Leśnych w Goraju, 64 - 700 Czarnków, tel. 67 255 26 55, fax. 67 255 36 55, e-mail: goraj@mysliwska.pl   Załączamy „Kartę zgłoszenia”.

Konkurs rozpocznie się o godz. 8.30 przesłuchaniami solistów, o godzinie 13.00 planowane są występy zespołów. Podsumowaniem konkursu będzie koncert galowy, który rozpocznie się o godzinie 17.00 i na który szczególnie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki myśliwskiej.

Dodatkowych informacji udziela kol. Maciej Strawa – tel. 604 897 107, e-mail: strawa@poczta.onet.pl

 

 


VII Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni

W dniu 20 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju odbędzie się VII Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni. Konkurs rozpocznie się o godz. 10.00. Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane są w dniu konkursu w jego sekretariacie - w miejscu odbywania się konkursu.

Dodatkowych informacji udziela kol. Krzysztof Kasperek - tel. 660 454 813 e-mail: krzysztof.kasperek@pila.lasy.gov.pl

 

 


XV Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich 

W dniu 20 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju odbędzie się XV Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich. Pokaz rozpocznie się o godz. 15.00. Zgłoszenia psów na „Karcie zgłoszenia” (w załączeniu) do 15 maja br. na adres ZO PZŁ w Pile. Potwierdzenie udziału w pokazie w dniu imprezy w godz. 14.00-15.00 w sekretariacie pokazu przed zamkiem w Goraju.

Dodatkowych informacji udziela kol. Michał Skotarczak - tel. 602 307 908, e-mail: skotgum@post.pl

 

 


III Pilski Turniej Łuczniczy 

W dniu 20 maja 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju odbędzie się III Pilski Turniej Łuczniczy. Turniej rozpocznie się o godz. 9.15. Zgłoszenia udziału w turnieju przyjmowane są tylko w bezpośrednim uzgodnieniu z organizatorem.

Dodatkowych informacji udziela kol. Hubert Durczak - tel. 600 097 961 e-mail: hdurczak@steico.pl

 


Organizatorzy:

  • Polski Związek Łowiecki – Zarząd Okręgowy PZŁ w  Pile
  • PGL Lasy Państwowe – RDLP w Pile wraz z nadleśnictwami
  • Zespół Szkół Leśnych w Goraju
  • Samorząd Województwa Wielkopolskiego
  • Powiat Czarnkowsko-Trzcianeckiego
  • Gmina Czarnków
  • Miasto Czarnków
  • Gmina Lubasz
  • Miasto i Gmina Trzcianka
  • Miasto i Gmina Wieleń
  • Stowarzyszenie Inicjatywa Gorajska
  • Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ
  • Klub Wabiarzy Jeleni PZŁ
  • Przelewickie Bractwo Św. Huberta
  • Stowarzyszenie Noteccy Łucznicy

 


Komitet honorowy

  • Urszula Pasławska  
    Poseł RP, Przewodnicząca Klubu Dian PZŁ
  • Maria Janyska                     
    Poseł RP
  • Błażej Parda                     
    Poseł RP
  • Krzysztof Paszyk                     
    Poseł RP
  • Marcin Porzucek                  
    Poseł RP
  • Zbigniew Hoffmann
    Wojewoda Wielkopolski
  • Marek Woźniak
    Marszałek Województwa Wielkopolskiego
  • prof. Roman Gornowicz
    Prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
  • prof. Piotr Łakomy
    Dziekan Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
  • Ryszard Standio
    Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile
  • Tomasz Markiewicz
    Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu
  • Andrzej Modrzejewski
    Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku
  • Hanna Grunt
    Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
  • prof. Lesław Łabudzki
    Przewodniczący Wielkopolskiego Sejmiku Łowieckiego
  • dr hab. Maciej Skorupski
    Kierownik Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
  • Tadeusz Teterus
    Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki
  • Franciszek Strugała
    Burmistrz Miasta Czarnków
  • Bolesław Chwarścianek
    Wójt Gminy Czarnków
  • Marcin Filoda
    Wójt Gminy Lubasz
  • Krzysztor Czarnecki
    Burmistrz Trzcianki
  • Elżbieta Rybarczyk
    Burmistrz Wielenia
  • Agnieszka Kulesza
    Prezes Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania
  • Antoni Przybylski
    Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Pile
  • Sławomir Jaroszewicz
    Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Pile
  • Albert Tabaka
    Dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Goraju

 


Komitet organizacyjny

  • Hubert Durczak
    Prezes Stowarzyszenia Noteccy Łucznicy
  • Jan Filoda
    Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Krucz
  • Sławomir Jaroszewicz
    Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Pile
  • Ryszard Kaczmarek
    Chór „Pasjonata” w Trzciance
  • Krzysztof Kadlec
    Przewodniczący Komisji Muzycznej KSM PZŁ
  • Katarzyna Kaliska
    Rzecznik prasowy ZO PZŁ w Pile
  • Krzysztof Kasperek
    Mistrz Przelewickiego Bractwa św. Huberta
  • Jacek Kulpiński
    Nadleśniczy Nadleśnictwa Podanin
  • Michał Krzysztofik
    Nadleśnictwo Sarbia
  • Roman Malich
    Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Leśnych w Goraju
  • Piotr Mądrzak
    Zespół Szkół Leśnych w Goraju
  • Andrzej Misiak
    Klub Wabiarzy Jeleni PZŁ
  • Katarzyna Mituta
    Zespół Szkół Leśnych w Goraju
  • Jacek Pszczółka
    Prezes Klubu Wabiarzy Jeleni PZŁ
  • Bartosz Ratajczak
    Nadnotecki Oddział PZChiO
  • Michał Skotarczak
    Prezes Koła Łowieckiego „Dzik” w Czarnkowie
  • Maciej Strawa
    Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia, Członek ZO PZŁ w Pile (przewodniczący komitetu organizacyjnego)
  • Paweł Strawa
    Zespół Szkół Leśnych w Goraju
  • Paweł Sułkowski
    Zespół Szkół Leśnych w Goraju
  • Kamila Szrama
    Nadleśnictwo Krucz
  • Tadeusz Szrama
    Nadleśnictwo Krucz
  • Tomasz Szrama
    Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Gorajska, Członek ZO PZŁ w Pile
  • Albert Tabaka
    Dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Goraju
  • Bogdan Tomaszewski
    Przewodniczący Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego
  • Zygmunt Troczyński
    Członek ZO PZŁ w Pile
  • Wojciech Wardęga
    Zespół Szkół Leśnych w Goraju
  • Marek Witczak
    Klub Wabiarzy Jeleni PZŁ
  • Elżbieta Witucka
    Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Gorajska
  • Roman Wyrwas
    Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Krucz
  • Stanisław Zalewski
    Nadleśniczy Nadleśnictwa Krucz
  • Jacek Zych
    Specjalista RDLP w Pile

 

Polski Związek Łowiecki
Zarząd Okręgowy
64-920 Piła, Al. Powstańców Wlkp. 190
tel./fax (067) 212 49 51
e-mail: zo.pila@pzlow.pl
www.pila.pzlow.pl

Zespół Szkół Leśnych w Goraju
64-700 Czarnków
tel. (067) 255 26 55, fax 255 36 55
e-mail: goraj@mysliwska.pl
www.zsl-goraj.cil.pl

 


Patronat medialny:


 


RDLP Piła


Przedsięwzięcie pn. “XXII Wielkopolski Festiwal Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
 

Strona internetowa:

www.muzyka.mysliwska.pl/konkursy/goraj

 


Organizatorzy zamierzają, aby cała impreza miała charakter wielkiego festynu łowieckiego. Przez cały dzień dostępne będą stoiska gastronomiczne i stoiska handlowe. Zapraszamy więc wszystkich myśliwych z rodzinami oraz miłośników kultury łowieckiej.


XXIII Groβpolnisches Festival der Jagdkultur und Ökobildung- Goraj-Zamek 2016

Der Bezirkvorstand des Polnischen Jagdverbandes in Piła
lädt zur Teilnahme am XXII Groβpolnischen Festival der Jagdkultur und Ökobildung- Goraj-Zamek 2017 ein.

Im Rahmen des Festivals finden statt:

  • XV Landeswettbewerb der Hirschrufer
  • III Landeswettbewerb der Jagdhornbläserinnen
  • XXIII Groβpolnischer Wettbewerb der Jagdhornbläser
  • XV Schneidemühler Jagdhundeschau
  • VII Schneidemühler Wettbewerb in der Hirschgeweihbewertung
  • III Schneidemühler Bogenschützenturnier

Wir laden alle Jagdkulturfreunde herzlich ein. Das Festival findet am 20.Mai 2017 in Goraj-Zamek statt.

Alle Informationen über das Festival, das Programm sowie die Ordnung der Jagdhornbläser-Wettbewerbe befinden sich auf der Internetseite www.muzyka.mysliwska.pl/konkursy/goraj
Ihre Anmeldung senden Sie  bitte bis  8.05.2017 an

Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Pile
64-920 Piła, Al. Powstańców Wlkp. 190
tel./fax +48 67 212 49 51, e-mail: zo.pila@pzlow.pl
www.pila.pzlow.pl/goraj2017

und

Zespół Szkół Leśnych w Goraju,
64-700 Czarnków, Goraj-Zamek 5
tel. +48 67 255 26 55, fax +48 67 255 36 55,
am 24.05e-mail: sekretariat@zsl-goraj.cil.pl www.zsl-goraj.cil.pl

 


Festival

District Management of the Polish Hunting Association in Piła announces

23rd Festival of Hunting Culture and Ecology Education in Greater Poland – Goraj-Zamek 2017

which will include:

  • 15th National Stag Imitation Competition
  • 3rd National Hunting Music Competition for Female Artists
  • 23rd Hunting Music Competition in Greater Poland
  • 15th Hunting Dogs Show in Piła
  • 7th Deer Antlers Rating Competition in Piła
  • 3rd Archery Competition in Piła

Lovers of hunting culture are invited. The festival will be held on 20th May 2017 at the Forestry Schools in Goraj-Zamek, near Czarnków.

Full information about the festival, along with a detailed programme and the applicable regulations can be found on the website www.muzyka.mysliwska.pl/konkursy/goraj

Applications for participation in the competitions and shows must be submitted by 8th May 2017 at the latest. To do that and for more information please contact the organizing committee of the festival at:

Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Pile
64-920 Piła, Al. Powstańców Wlkp. 190
tel./fax +48 67 212 49 51, e-mail: zo.pila@pzlow.pl
www.pila.pzlow.pl/goraj2017

or

Zespół Szkół Leśnych w Goraju,
64-700 Czarnków, Goraj-Zamek 5
tel. +48 67 255 26 55, fax +48 67 255 36 55,
e-mail: sekretariat@zsl-goraj.cil.pl www.zsl-goraj.cil.pl

 

 


Program

Piątek 19.05.2017

19.00-22.00 Walne zebranie członków Klubu Wabiarzy Jeleni PZŁ (sala różana w zamku)

Sobota 20.05.2017

08.30-09.00 Ceremonia otwarcia (scena przed zamkiem)
09.15-17.00 Wystawy okolicznościowe (sale i hall w zamku)
09.15-10.00 Wykład audytoryjny nt. biologii i ekologii dzika - wygłosi dr hab. Robert Kamieniarz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (sala czytelni w zamku - I piętro)
09.15-15.00 III Pilski Turniej Łuczniczy (boisko leśne i teren wokół zamku)
09.15-13.00 XXIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich - kategoria solowa
- klasa B (sala biologii w zamku - parter)
- klasa D i A (scena przed zamkiem)
10.00-12.00 XXIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich - kategoria solowa
- klasa C (sala czytelni w zamku - I piętro)
10.00-15.00 Strzelania z łuku na łucznicy (boisko leśne)
10.00-15.00 Warsztaty kulinarne kuchni myśliwskiej PROVINCJA Krzysztofa Lechowskiego (teren przed zamkiem)
10.00-15.00 VII Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni i Wystawa Poroży Jeleni
(teren przed zamkiem)
10.00-13.00 XV Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni (dziedziniec za zamkiem)
12.00-13.00 III Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich - kategoria solowa (scena przed zamkiem lub sala czytelni w zamku - I piętro)
13.00-14.00 Recital pieśni myśliwskiej i leśnej w wykonaniu chórów Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego (scena przed zamkiem)
13.00-15.00 XXIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich - kategoria zespołowa
- klasa D, C, B, A i G oraz przegląd zespołów rodzinnych (dziedziniec za zamkiem)
14.30-15.00 Podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Łowiectwo w oczach dziecka" (scena przed zamkiem)
15.00-16.00 XV Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich (scena przed zamkiem)
16.00-17.00 Koncert zespołu ZIELONO MI Jerzego Stachurskiego (scena przed zamkiem)
17.00-18.30 Ceremonia zakończenia i ogłoszenia wyników (scena przed zamkiem)
- XV Pilskiego Pokazu Psów Ras Myśliwskich
- III Pilskiego Turnieju Łuczniczego
- VII Pilskiego Konkursu Oceny Poroży Jeleni
- XV Ogólnopolskiego Konkursu Wabienia Jeleni
- III Ogólnopolskiego Konkursu Sygnalistek Myśliwskich
- XXII Wielkopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich
18.30-24.00 Biesiada z udziałem zespołu muzycznego GORAJSKIE ECHO (dziedziniec za zamkiem)

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Konkurs Sygnalistek

Klasa B zestaw B

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Król polowania
  3. Jenot na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A i G zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Jurorzy

  • soliści-klasa A: Krzysztof Kadlec (przewodniczący), Marcin Nowak, Andrzej Kulka
  • soliści-klasa D i B: Michał Wojtyła  (przewodniczący), Jacek Kulpiński, Radosław Kornas
  • soliści-klasa C: Mieczysław Leśniczak (przewodniczący), Agnieszka Woźniak, Agnieszka Rybicka
  • konkurs sygnalistek: Mieczysław Leśniczak (przewodniczący), Agnieszka Woźniak, Agnieszka Rybicka
  • zespoły-klasy D, C, B: Krzysztof Kadlec (przewodniczący), Marcin Nowak, Andrzej Kulka
  • zespoły-klasy A i G oraz zespoły rodzinne: Agnieszka Woźniak (przewodnicząca), Michał Wojtyła, Radosław Kornas,  Marcin Nowak, Agnieszka Rybicka

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR M L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1       Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 210
2 1     Wojciech Niezgódka Nadleśnictwo Okonek 206
3       Ignacy Trzebiatowski N-ctwo Okonek 204
4       Jonasz Kaźmierczak SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 201
5 2     Jan Puchała KŁ Jeleń Rychtal 187
6       Dominik Breske SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 185
7 3     Jakub Siwa KŁ Jeleń Rychtal 184
8 4     Jędrzej Rybicki KŁ Żuraw Brójce 172
9       Martyna Koster SP im. Leśników Polskich w Piasku 172
10       Jakub Kowalewski SP im. Leśników Polskich w Piasku 170
11       Marika Balcer SP im. Leśników Polskich w Piasku 169
12       Marcin Głowniak SP im. Leśników Polskich w Piasku 164
13 5     Jakub Wardęga SP w Czarnkowie 143

Klasa C

KO KR M L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1       Aleksandra Modrzejewska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 280
2 1     Natalia Napora KŁ nr 45 Myśliwiec w Biskupicach 280
3       Jan Mataszewski KŁ Daniel nr 15 w Zadwiździu 273
4 2     Agnieszka Jegier KŁ nr 45 Myśliwiec Biskupice 272
5       Dominika Błaszkowska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 270
6 3     Patrycja Baryła ZSL Goraj 268
7 4     Marcel Kaczmarek ZTM Złotów 266
8 5     Hubert Wylegała KŁ Bażant Chrzypsko Wielkie 266
9       Andrzej Skwiercz ZSM Jenot TL w Tucholi 263
10 6     Stanisław Górecki ZTM Złotów 262
11 7 1   Tomasz Kociszewski KŁ Drop Biedrusko 261
12       Natalia Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 261
13 8     Anna Bielówka ZSL w Rogozińcu 260
14       Bartosz Mazur SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 260
15       Hanna Krowicka ZSL Goraj 260
16 9     Norbert Szeląg ZSL Goraj 259
17       Kacper Lizakowski ZSM Jenot TL w Tucholi 259
18       Antoni Błaszkowski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 256
19 10     Nikodem Nurczyk ZTM Złotów 255
20 11 2   Przemysław Tomczyk KŁ Hubert Bralin 255
21       Mateusz Pawlikowski KŁ Szarak w Łążynie 255
22       Hubert Sadowski ZSM Jenot TL w Tucholi 253
23 12 3   Aleksandra Kolas ZTM Złotów 253
24 13     Martyna Łabusińska - Malec 32 Jeleń 253
25 14 4   Szymon Kosiński KŁ Hubert Bralin 252
26       Filip Nowak ZSL w Rogozińcu 250
27 15     Wiktoria Anna Grześkowiak ZSL Goraj 250
28       Miłosz Derewicz ZSL w Rogozińcu 247
29       Wioleta Trochimiuk SP im. Leśników Polskich w Piasku 247
30 16     Jakub Nadolny Szkoła Podstawowa w Czarnkowie 246
31       Błażej Mazur TL Warcino 245
32       Wiktor Jaroszewski ZSM Jenot TL w Tucholi 244
33 17     Aurelia Kaczor ZSL w Rogozińcu 242
34 18     Daniel Szermer Nadleśnictwo Grodzisk 241
35 19     Martyna Kaczmarek KŁ nr 24 Jeleń w Ujściu 238
36       Kamil Sakwa SP im. Leśników Polskich w Piasku 237
37 20     Filip Dryka N-ctwo Grodzisk 235
38 21     Robert Nadolny Szkoła Podstawowa w Czarnkowie 235
39 22     Seweryn Spicker ZSL Goraj 231
40       Ewelina Pawlak ZSL Goraj 227
41 23     Piotr Jakóbczyk ZSL Goraj 225
42 24     Michał Goll ZSL Goraj 224
43 25 5   Wojciech Szeląg KŁ nr 14 Dzik 224
44 26 6   Dariusz Dudkiewicz KŁ Brać Leśna w Jastrowiu 222
45 27     Tymoteusz Szulc ZSL Goraj 215
46 28 7   Dariusz Chełka KŁ Knieja Kępno 214
47 29     Filip Kruk ZSL Goraj 204
48 30     Gracjan Dąbkowski Brak 184

Klasa B

KO KR M L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1     Anna Tomaszewska ZTM Venator WL UP Poznań 296
2       Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 293
3       Mikołaj Machel KŁ Chełmińskie 292
4       Michał Machel KŁ Chełmińskie 289
5       Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 282
6 2     Aleksander Garczarek KŁ 42 Daniel Bukowiec Stary 278
7       Hubert Należyty TL w Warcinie 277
8   1 1 Michał Czapiewski N-ctwo Okonek 276
9   2   Marek Szot WKŁ 112 Dzik w Ornecie 274
10   3 2 Dominik Wielgórka KŁ Knieja Szczecin 274
11 3     Maciej Graj ZSL w Goraju 268
12 4     Jakub Kociński Gimnazjum Publiczne w Wąsowie 267
13 5     Jakub Rolnik ZSL w Goraju 266
14 6 4 3 Marek Kwapisz Nadleśnictwo Wronki 266
15     4 Nikodem Różański Nadleśnictwo Płytnica 261
16   5   Stanisław Szlachta KŁ Szarak w Jerzmanowicach 259
17 7 6   Leszek Krysztofik KŁ Orion Konin 259
18 8   5 Witold Sitkowski N-ctwo Przedborów 259
19       Elżbieta Zimny ZSM Klangor 259
20 9   6 Michał Standio Nadleśnictwo Krucz 259
21 10   7 Marta Drzewiecka Nadleśnictwo Trzcianka 258
22 11     Michał Kotarski ZO PZŁ Konin 258
23 12 7 8 Zbigniew Bodura N-ctwo Przedborów 257
24 13 8 9 Łukasz Wyrzykowski Nadleśnictwo Kalisz 257
25 14 9 10 Tomasz Judek Nadleśnictwo Wronki 256
26       Maciej Żuromski ZTM Venator WL UP Poznań 254
27 15 10   Jacek Pszczółka KŁ nr 24 Jeleń w Ujściu 252
28   11 11 Wiktoria Burdon Nadleśnictwo Gdańsk 250
29 16 12 12 Michał Talma N-ctwo Wronki 250
30 17 13 13 Tomasz Konitzer N-ctwo Zdrojowa Góra 250
31 18   14 Hubert Ceglarek Nadleśnictwo Grodzisk Wlkp. 249
32 19   15 Malwina Fikus N-ctwo Antonin 248
33 20     Dawid Łodyga ZSL w Rogozińcu 248
34 21 14   Michał Magda Nadleśnictwo Jastrowie 248
35 22 15 16 Paweł Walczak ZO PZŁ Konin 248
36 23   17 Hubert Masłoń ZSL Goraj 247
37       Piotr Sawczyszyn ZSL w Goraju 247
38 24 16   Przemysław Rachlak KŁ Hubert Bralin 246
39 25     Kacper Kasperek ZSL Goraj 244
40       Mieszko Górecki ZSL Goraj 241
41   17   Justyna Makoś KŁ Knieja Szczecin 241
42 26   18 Bartosz Kulawinek N-ctwo Przedborów 241
43 27     Łucja Walkowiak SzB Anny Niedźwiedź w Poznaniu 239
44 28     Maciej Synowiec ZSL Goraj 236
45 29 18 19 Maciej Jabłoński Nadleśnictwo Płytnica 236
46       Małgorzata Kubecka ZSL Goraj 235
47 30     Adam Garczarek KŁ 42 Daniel Bukowiec Stary 233
48   19   Grzegorz Makoś KŁ Knieja Szczecin 232
49 31     Nikodem Brzezicha Nadleśnictwo Wronki 230
50 32 20   Maciej Szendel KŁ nr 24 Jeleń Ujście 229
51 33 21   Janusz Wylegała KŁ Bażant 229
52 34 22   Hanna Rzyska ZSL w Goraju 224
53       Andrzej Sochacki ZTM Venator WL UP Poznań 223
54 35     Jan Kotlarz ZSL Goraj 222
55 36     Sebastian Ryżek ZSL w Goraju 221
56 37     Marcin Helman ZTM ZSL w Goraju 219
57 38     Bartosz Helak ZSL Goraj 219
58       Marcel Kośmider ZSL w Rogozińcu 219
59       Katarzyna Janicka ZSL Goraj 218
60 39 23 20 Paweł Brynkiewicz N-ctwo Zdrojowa Góra 207
61       Karolina Bańkowska ZSL w Goraju 206
62       Marek Majos ZSL Goraj 206
63 40     Robert Wilski ZSL Goraj 204
64       Aleksandra Konofał ZSL w Goraju 183
65 41     Kornelia Mateusz ZSL Goraj 169

Klasa A

KO KR M L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 1 1 Hubert Szrama N-ctwo Krucz 294
2     2 Błażej Chmielewski RDLP w Szczecinku 293
3       Julia Królik ZSM Klangor 291
4   2   Marcin Machel KŁ Chełmińskie 290
5       Tadeusz Piankowski ZSL Jantar 285
6 2 3   Jędrzej Strawa ZTM Venator WL UP Poznań 283
7 3 4 3 Tomasz Szrama Nadleśnictwo Podanin 282
8 4 5 4 Wojciech Śliczner Nadleśnictwo Grodzisk Wlkp. 279
9   6 5 Artur Nowicki KŁ Diana Warcino 279
10 5     Tadeusz Dybaś ZSL Goraj 278
11       Hubert Keller TL w Warcinie 278
12 6   6 Przemysław Kiciński ZTM Venator UP Poznań 277
13 7 7   Paweł Strawa ZSL Goraj 276
14   8   Alfred Ferenc KŁ Gwardia Słupsk 271
15 8     Hubert Kaczmarek ZSL w Rogozińcu 271
16 9     Ks. Michał Zamelek Parafia w Rawiczu 270
17 10 9 7 Piotr Nowak N-ctwo Sarbia 269
18 11 10   Andrzej Michał Kapuściński ZO PZŁ Konin 268
19 12     Mikołaj Rybicki KŁ Żuraw Brójce 268
20 13 11 8 Michał Szymański Nadleśnictwo Łopuchówko 264
21 14     Stanisław Skrzetuski ZTM Venator WL UP Poznań 264
22   12   Remigiusz Nowicki ZTM Venator WL UP Poznań 262
23       Sylwia Tomecka ZSM Klangor 262
24 15 13   Bartłomiej Bejga ZTM Venator WL UP Poznań 262
25 16 14   Jan Strawa UM w Bydgoszczy 261
26 17     Jan Maciejewski ZSL Goraj 259
27   15   Kazimierz Kroskowski RZSM Żurawie Kościerzyna 259
28 18 16   Adam Kupś ZTM Venator UP Poznań 257
29   17 9 Marcin Walkowiak Nadleśnictwo Chojna 256
30 19 18 10 Bartłomiej Sijka Nadleśnictwo Zdrojowa Góra 256
31 20 19   Błażej Tomaszewski ZO PZŁ Konin 255
32   20 11 Karol Chmielewski KŁ Wilk Gorzów Wlkp. 254
33 21     Dominik Pawlak N-ctwo Przedborów 250
34   21   Stanisław Mataszewski ZTM Venator WL UP Poznań 249
35 22     Bartosz Matz ZTM Venator WL UP Poznań 248
36 23 22   Mariusz Czechowski ZO PZŁ Konin 244
37 24     Magdalena Szulc KŁ Żuraw Brójce 243
38 25 23   Jakub Kaczmarek Nadleśnictwo Syców 240
39 26     Radosław Walkowiak Gajówka Koziołówka 240
40 27     Krystian Mikosz ZSL w Rogozińcu 239
41   24   Tomasz Sywiec ZTM Venator WL UP Poznań 238
42   25 12 Bartosz Gosztyła  Nadleśnictwo Szubin 236
43       Emilia Marciniak ZSL Goraj 234
44   26   Przemysław Galus ZTM Venator WL UP Poznań 233
45       Beniamin Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 233
46 28 27 13 Rafał Stefaniak Nadleśnictwo Zdrojowa Góra 226
47 29     Klaudia Ludowicz ZSL Goraj 221
48       Mariusz Chmielewski ZTM Venator WL UP Poznań 220
49       Jakub Górecki ZSL w Goraju 216
50       Wojciech Walkowiak ZSL w Rogozińcu 213
51       Michał Szczepaniak ZSL w Rogozińcu 209

III Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich

KO KR M L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1       Julia Królik ZSM Klangor 288
2       Anna Tomaszewska ZTM Venator WL UP Poznań 286
3       Sylwia Tomecka ZSM Klangor 279
4       Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 276
5       Magdalena Szulc KŁ Żuraw Brójce 275
6       Elżbieta Zimny ZSM Klangor 272
7       Malwina Fikus N-ctwo Antonin 265
8       Marta Drzewiecka Nadleśnictwo Trzcianka 258
9       Łucja Walkowiak SzB Anny Niedźwiedź w Poznaniu 255
10       Justyna Makoś KŁ Knieja Szczecin 250
11       Emilia Marciniak ZSL Goraj 246
12       Wiktoria Burdon Nadleśnictwo Gdańsk 246
13       Małgorzata Kubecka ZSL Goraj 237
14       Klaudia Ludowicz ZSL Goraj 234
15       Karolina Bańkowska ZSL w Goraju 234
16       Hanna Rzyska ZSL w Goraju 226
17       Aleksandra Konofał ZSL w Goraju 188

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna
M - Klasyfikacja myśliwych
L - Klasyfikacja leśników

 

Zespoły

Klasa D

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich działający przy Nadleśnictwie Okonek 200
2 Zespół Dziecięcy Wilk przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie 197
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich KŁ Jeleń Rychtal 177
4 II Zespół Sygnalistów Myśliwskich SP im. Leśników Polskich w Piasku 157

Klasa C

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Knieja przy SPMiK na Zamku w Bytowie 281
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Jenot TL im. Adama Loreta w Tucholi 269
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Rodziny Wylegałów 265
4 Zespół Trębaczy Myśliwskich Skrzydlate szaraki 254
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nemrod 252
6 Zespół Trębaczy Myśliwskich Koła Łowieckiego Drop w Biedrusku 244
7 Zespół Trębaczy Myśliwskich Kantak Rodziny Nadolnych 243
8 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Hubert Bralin 234
9 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Brzuchowa Góra 208 Koła Łowieckiego nr 45 Myśliwiec w Debrznie 228
10 III Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja 225

Klasa B

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie 298
2 Bracia Machel - Chełmno 287
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo Wandy przy N-ctwie Przedborów, Kalisz i Antonin 282
PK Zespół Trębaczy Myśliwskich Nadleśnictwa Okonek 279
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Palatium Nadleśnictwa Grodzisk Wielkopolski 274
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Ogar Zarządu Okręgowego PZŁ Konin 266
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich KŁ. Przylesie w Poznaniu 262
7 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie 262
8 Zespół Trębaczy Myśliwskich ze Złotowa 254
9 Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Nadleśnictwie Płytnica 253
10 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Wronki 249
11 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Żurawie przy KŁ Żuraw Brójce 246
12 II Zespół Trębaczy Myśliwskich Goraj 243
PK Zespół Trębaczy Myśliwskich Tumaki przy Nadleśnictwie Szubin 237
13 Sygnaliści Koła Łowieckiego  Knieja Szczecin - Dobrzański Złoty Szpon  230

Klasa A

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich Nadleśnictwa Krucz 255
2 Zespół Sygnalistek Myśliwskich Klangor 252

Klasa G

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu 279
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Wilk Nadleśnictwa Sarbia 253
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głos Kniei ZSL Rogoziniec 238
4 Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja 237
5 Zespół Trębaczy Myśliwskich Zdrój przy Nadleśnictwie Zdrojowa Góra w Pile 230

PK - Występ pozakonkursowy

 

XV Wielkopolski Przegląd Rodzinnych Zespołów Sygnalistów Myśliwskich

Klasa C

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich Lupus Rodziny Mataszewskich 250

Klasa B

Miejsce Nazwa Punkty
1 Bracia Machel - Chełmno 276

Klasa A

Miejsce Nazwa Punkty
1 Rodzinny Zespół Trębaczy Myśliwskich Rodziny Strawa 273

 


Wyniki XV Ogólnopolskiego Konkursu Wabienia Jeleni

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Tomasz  Maliński Nadleśnictwo  Sarbia 80
2 Andrzej Misiak Nadleśnictwo  Człopa 70
3 Tomasz  Gurzyński K.Ł.”Szarak”Nowe Miasto Lub. 70
4 Stanisław  Szlachta K.Ł.”Szarak” Jerzmanowice 69
5 Stanisław Mataszewski  ZTM  Venator WL UP 68
5 Adam  Czarny Nadleśnictwo  Sarbia 68
6 Dariusz Rzepka K.Ł.”15”  Wrocław 67
7 Rafał  Mikanowicz K.Ł.”Żuraw” Przytoczna 65
8 Tomasz  Gozdziejewski K.Ł.”Myśliwiec” Biskupice 63
8 Dominik Pawlak  Nadleśnictwo Przedborów 63
8 Bartosz Jan Gosztyła Nadleśnictwo  Szubin 63
9 Filip  Kołodziejczak ZSL Goraj 62
10 Łukasz  Wyrzykowski Nadleśnictwo  Kalisz 61
10 Jakub   Górecki ZSL Goraj 61
10 Mariusz Chmielewski ZTM  Venator WL UP 61
11 Przemysław Janikowski 4hunting 60
12 Karol  Chmielewski K.Ł.”Wilk” Gorzów Wlkp 59
13 Michał  Marciniak Nadleśnictwo  Polanów 38
13 Eryk Pianowski K.Ł.”Bór” Przemocze 38
13 Bartłomiej Sijka  Nadleśnictwo Zdrojowa Góra 38
13 Piotr  Jakóbczyk ZSL Goraj 38
13 Bartosz  Helak ZSL Goraj 38
14 Mieszko  Górecki ZSL Goraj 37
15 Bogusław  Łyczykowski Klub Wabiarzy Jeleni PZŁ 36
15 Sebastian  Ryżek ZSL Goraj 36
15 Maciej  Szendel K.Ł.”Jeleń” Ujście 36
16 Bartłomiej Bejga ZTM  Venator WL UP 35
16 Bartosz  Matz UP Wydział Leśny Poznań 35
16 Grzegorz Maślanka ZSL Goraj 35
16 Hubert  Masłoń ZSL Goraj 35
17 Piotr Kalczyński Klub Wabiarzy Jeleni PZŁ 33
17 Marek  Majos ZSL Goraj 33
18 Dominik  Grams K.Ł.”Jeleń” Ujście 32
19 Błażej Tomaszewski ORŁ Konin 30

 


XV Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich

W XV Pokazie Psów Ras Myśliwskich udział wzięło 15 ras reprezentowanych przez 29 psów.
Najpiękniejszym psem tegorocznego pokazu została NUTA, gończy polski z hodowli Pawła Koschanego. Właścicielem Nuty jest Rafał Pluto-Prądziński (Garncarskie Uroczysko)


VII Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni - Goraj-Zamek

Miejsce Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Krzysztof Andrzejewski Nadleśnictwo  Sarbia 83
2 Michał Mataszewski KŁ nr 15 "Daniel" w Zagwiździu 78
3 Andrzej Misiak Nadleśnictwo Człopa 72

Udział wzięło 84 zawodników

Organizatorzy: Przelewickie Bractwo św. Huberta pod kierunkiem Krzysztofa Kasperka

 


 

III Pilski Turniej Łuczniczy

W III Pilskim Turnieju Łuczniczym udział wzięło 67 osób. Na 4km. trasie turnieju  znajdowały się 23 cele (figury zwierząt) do których łucznicy strzelali z nie znanej odległości. W zależności od wieku i sprzętu łucznicy oddawali strzały na dystansach od 3m do ponad 50m. Najmłodszy zawodnik zawodów miał niespełna 5 lat, natomiast najstarszy blisko 65.

Zawodnicy startowali w ośmiu kategoriach. Najliczniejsza kategoria, to łuki bloczkowe mężczyźni w której udział wzięło 20 panów. Po czterech godzinach aktywnego spaceru wyniki były następujące:

Kategoria łuki bloczkowe mężczyźni: I m-ce Kowalski Andrzej 392pkt., II m-ce Borowski Marcin 372pkt., III m-ce Sapiński Paweł 370pkt.
Kategoria łuki tradycyjne mężczyźni: I m-ce Tokarski Piotr 296pkt., II m-ce  Szymański Paweł 252pkt., III m-ce Derech Rafał 250pkt.
Kategoria łuki tradycyjne-hunter mężczyźni: I m-ce Uran Jan 370pkt., II m-ce Walkowski Mikołaj 326pkt., III m-ce Jarmusz Krzysztof 320pkt.
Kategoria łuki bloczkowe kobiety: I m-ce Wawrzyńska Natalia 334pkt., II m-ce Kokot-Wardęga Karolina 292pkt., III m-ce Gajda Karolina 286pkt.
Kategoria łuki tradycyjne kobiety: I m-ce Świtalska Emilia 230pkt., II m-ce Strzelewicz Sonia 198pkt., III m-ce Dera Marta 120pkt.
Kategoria łuki tradycyjne hunter kobiety: I m-ce Walkowska Monika 254pkt.,II m-ce Błaź-Chodkowska Magda 248pkt., III m-ce Rubach Anna 246pkt.
Kategoria łuki bloczkowe dzieci: I m-ce Fabiś Mikołaj 380pkt., II m-ce Beling Jakub 374pkt., III m-ce Wardęga Jakub 334pkt.
Kategoria łuki tradycyjne dzieci: I m-ce Rubach Kasia 334pkt., II m-ce Jarmusz Mateusz 250pkt., III m-ce Gajda Karol 248pkt.


Lista laureatów okręgowego konkursu plastycznego o tematyce przyrodniczo-łowieckiej pt. „Łowiectwo w oczach dziecka”, Goraj-Zamek 2017

 

Kategoria przedszkola:

Nagrody:

I miejsce: Oskar Kurliński (6 lat)
77-430 Krajenka, Podróżna 50, Publiczne Przedszkole w Podróżnej

II miejsce: Julia Napierała (5 lat)
64-980 Trzcianka, Rychlik 16, Oddział Przedszkolny
przy Szkole Podstawowej  im. Przyjaciół Lasu w Rychliku

III miejsce: Julia Łotocka (6 lat)
64-980 Trzcianka, os. Słowackiego 24a, Gminne Przedszkole nr 3 w Trzciance

Wyróżnienia:

  • Monika Szymańska (6 lat)
    77-430 Krajenka, Podróżna 50, Publiczne Przedszkole w Podróżnej
  • Kaja Jaśkowiuk (4,5 lat)
    62-100 Wągrowiec, ul. Łąkowa 2, Akademia Talentów Przedszkole Niepubliczne w  Wągrowcu
  • Tymoteusz Banach (4 lata i 10 miesięcy) i Wojtek Śliwiński (5 lat)
    Publiczne Przedszkole nr 11 w Pile
  • Alan Potrykus (6 lat)
    77-430 Krajenka, Podróżna 50, Publiczne Przedszkole w Podróżnej
  • Lena Nowakowska (6 lat) i Maria Żak
    77-430 Krajenka, ul. Bydgoska 3a, Publiczne Przedszkole w Krajence

Kategoria szkoła podstawowa kl. I-III:

Nagrody:

I  miejsce: Zuzanna Cofał (klasa I)
77-400 Złotów, Górzna 22, Szkoła Podstawowa im. Tony’ego Halika w Górznej

II miejsce: Lidia Balcerzyk (klasa IIIc)
64-965 Okonek, ul. Leśna 45, Szkoła Podstawowa w Okonku

III miejsce: Martyna Ciszewska (klasa IIIa)
62-290 Mieścisko, ul. Wągrowiecka 28, Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku

Wyróżnienia:

  • Jakub Dembski (klasa III)
    64-730 Wieleń, Miały, ul. Powstańców Wlkp. 13, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Miałach
  • Aleksander Witucki (klasa Ia)
    62-290 Mieścisko, ul. Wągrowiecka 28, Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku
  • Semira Belaid (klasa IIIc)
    89-300 Wyrzysk, ul. Parkowa 8, Szkoła Podstawowa  im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku  
  • Mateusz Kopański
    64-730 Wieleń, Miały, ul. Powstańców Wlkp. 13, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Miałach
  • Weronika Jeż (klasa III)
    64-917 Skórka, ul. Złotowska 4, Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Skórce

Kategoria szkoła podstawowa kl. IV-VI:

Nagrody:

I miejsce: Antonina Wawrzyniak (klasa VIb)
89-300 Wyrzysk, ul. Parkowa 8, Szkoła Podstawowa  im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku  

II miejsce: Aleksandra Nowicka (klasa VIa)
64-560 Ostroróg, ul. Jana Ostroroga 14, Zespół Szkół w Ostrorogu

III miejsce: Marta Zdankiewicz (klasa VI)
64-310 Posadowo 30, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Powstańców Wlkp. w Posadowie

Wyróżnienia:

  • Nikola Sprenger (klasa VIb)
    64-920 Piła, Roosevelta 12, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile
  • Amelia Nielipowicz (klasa IVc)
    77-400 Złotów, Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Bohaterów Westerplatte 9 w Złotowie
  • Agata Jessa (klasa VI)
    64-720 Lubasz, Krucz 62, Szkoła Podstawowa w Kruczu
  • Kamila Jessa (klasa VI)
    64-720 Lubasz, Krucz 62, Szkoła Podstawowa w Kruczu
  • Fabian Wolski (klasa Va)
    89-333 Osiek nad Notecią, ul. Szkolna 2, Szkoła Podstawowa im. St. Staszica w Osieku nad Notecią

Kategoria gimnazjum:

Nagrody:

miejsce I: Aleksandra Gryka (klasa IIIb)
64-920 Piła, ul. Bydgoska 23, Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Pile

miejsce II: Magdalena Antoniak (klasa IIIa)
64-965 Okonek, ul. Niepodległości 23 i 24, Gimnazjum w Okonku

miejsce III: Agata Grzywna
77-400 Radawnica, ul. Szkolna 2, Zespół Szkół nr 1 Publiczne gimnazjum nr 1  im.  Mikołaja Kopernika w Radawnicy

Wyróżnienia:

  • Agata Furtacz (klasa IIIb)
    64-920 Piła, ul. Bydgoska 23, Gimnazjum nr 5 im Tadeusza Kościuszki w Pile
  • Oliwia Pinkowska (klasa IIa)
    89-340 Białośliwie, ul. 4 Stycznia 8, Gimnazjum im. Biskupa Michała Kozala w  Białośliwiu
  • Joanna Olijarczyk (klasa IIIa)   
    78-630 Człopa, ul. Plac Zwycięstwa 6, Publiczne Gimnazjum w Człopie
  • Malwina Kłyk (klasa Ic)
    78-540 Kalisz Pomorski, ul. Toruńska 9, Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim
  • Joanna Purczyńska (klasa Ia)
    62-290 Mieścisko, ul. Wągrowiecka 19,  Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku
  • Marika Kropidłowska
    78-540 Kalisz Pomorski, ul. Toruńska 9, Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim

Grand Prix:

Nagroda:

Magdalena Lisiecka (praca przestrzenna)
62-105 Łekno, ul. Pocztowa 7, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w  Łeknie

Wyróżnienie:

  • Jakub Szcześniak (klasa IIa)
    64-700 Czarnków, ul.  Szkolna 2, Publiczne Gimnazjum im. Leśników Polskich w Gębicach
  • Aurelia Szdzuij
    89-320 Wysoka, ul. Szkolna 4, Gimnazjum im. Powstańców Wlkp. w  Wysokiej

Media

243 odcinek programu Darz Bór został poświęcony między innymi festiwalowi w Goraju