XXVI Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha w Przechlewie

XXVI Krajowy
Przegląd Sygnałów,
Wiersza i Piosenki Myśliwskiej

Rafał Minich

im. Rafała Minicha

Przechlewo 2017

pod honorowym patronatem
Wójta Gminy Przechlewo
Andrzeja Żmudy Trzebiatowskiego


Organizatorzy

  • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku
  • Rada Gminy Przechlewo
  • Koło Łowieckie "Głuszec" w Przechlewie

Zgłoszenia prosimy przesłać do dnia 25 kwietnia 2017 r. na adres:

Zarząd Okręgowy PZŁ
ul. Nowowiejska 13
76-200 Słupsk

lub elektronicznie: zo.slupsk@pzlow.pl

Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane


W XXVI Krajowym Konkursie Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej przesłuchania i klasyfikacja prowadzona będzie w następujących kategoriach:

  1. Sygnały łowieckie
    • soliści w klasach D, C, B, A
    • zespoły w klasach D, C, B, A, G
  2. Muzyka myśliwska, klasa MB i MSH,
  3. Poezja
  4. Twórczość własna

Konkurs sygnałów Przechlewo 2017 odbędzie się zgodnie z "Regulaminem Ogólnopolskich i Regionalnych Konkursów Sygnalistów Myśliwskich". Laureaci z lat poprzednich w indywidualnej mistrzowskiej klasie A mogą uczestniczyć w przeglądzie w powyższej klasie, jednak w przypadku ponownego zajęcia 1 miejsca otrzymają należny dyplom i medal, a główna nagroda wręczona zostanie kolejnemu uczestnikowi, który do tej pory nie zdobył tego trofeum.

W kategorii "poezja" uczestnik wykonuje 2 utwory, w tym jeden obowiązkowo autorstwa Rafała Minicha. Czas występu w kategorii "poezja", "twórczość własna" i "piosenka" ogranicza się do 10 minut.

Program

Sobota, 29 kwietnia 2017 r.
11.00-11.45 Powtiwerdzenie uczestnictwa w sekretariacie
Restauracja "Podano do stołu" w Przechlewie
12.00 Przemarsz uczestników przez Przechlewo
12.45 Otwarcie Krajowego Przeglądu Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej
13.00 Przesłuchania solistów w klasach D, C, B, A
15.00 Obiad
16.00 ciąg dalszy przesłuchań
18.00 Przesłuchania zespołów w klasach D, C, B, A, G
20.00 Biesiada myśliwska
niedziela, 30 kwietnia 2017 r.
8.00 Śniadanie
9.00 Msza Św. w kościele w Przechlewie w oprawie rogów myśliwskich
10.15 Przesłuchania w kategorii wiersza i piosenki myśliwskiej oraz muzyki myśliwskiej - klasa MB i MSH w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej
13.00 Obiad
Restauracja "Podano do stołu"
14.00 Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród oraz Koncert Laureatów w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej

Zestawy sygnałów

Soliści:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

Zespoły:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw B

  1. Koniec polowania
  2. Naganka naprzód
  3. Całość

Klasa B zestaw C

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Wilk lub ryś na rozkładzie
  3. Drapieżnik na rozkładzie

Klasa A i G zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Wojciech Niezgódka ZTM Nadleśnictwa Okonek 200
2 1 Amelia Bulczak KSM Gminy Sierakowice 197
3 2 Jonasz Kaźmierczak SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 196
4 3 Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 190
5   Ignacy Trzebiatowski Nadleśnictwo Okonek 185

Klasa C

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Gracjan Bulczak KSM Gminy Sierakowice 276
2   Andrzej Skwiercz TL Tuchola 272
3 2 Aleksandra Modrzejewska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 263
4 3 Jonasz Mielewczyk KSM Gminy Sierakowice 262
5 4 Kacper Mazur SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 259
6 5 Dominika Błaszkowska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 257
7   Agnieszka Jegier KŁ nr 45 Myśliwiec w Biskupicach 253
8 6 Bartosz Mazur SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 251
9 7 Mateusz Formella TL Warcino 249
10 8 Dominika Kozłowska TL Tuchola 249
11 9 Błażej Mazur Technikum Leśne w Warcinie 248
12 10 Antoni Błaszkowski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 246
13   Natalia Napora KŁ nr 45 Myśliwiec w Biskupicach 244
14 11 Agata Murawska KŁ Cietrzew Gdańsk 240
15 12 Kacper Olszewski KSM Gminy Sierakowice 240
16 13 Natalia Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 240
17 14 Łukasz Grabowski KSM Gminy Sierakowice 230
18 15 Hubert Kropidłowski KŁ Nemrod w Kościerzynie 225
19   Hubert Sadowski TL Tuchola 225
20 16 Jan Kropidłowski KŁ Nemrod w Kościerzynie 220
21 17 Kacper Lizakowski TL Tuchola 216
22 18 Kacper Zaczek TL Tuchola 213

Klasa B

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 296
2   Oskar Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 293
3   Leszek Bartosz Wójcik ZO PZŁ Koszalin 281
4 2 Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 280
5 3 Michał Czapiewski N-ctwo Okonek 276
6 4 Hubert Należyty TL Warcino 264
7   Wiktoria Burdon Nadleśnictwo Gdańsk 263
8   Patrycja Domogała KŁ Cyranka Knurów 257
9 5 Maciej Rewers Nadleśnictwo Choczewo 249
10   Marek Szot WKŁ nr 112 Dzik w Ornecie 239
11 6 Alojzy Brylewski KŁ nr 45 Myśliwiec w Debrznie 227
12 7 Bartłomiej Owczarek N-ctwo Lubichowo 223

Klasa A

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Alfred Ferenc KŁ Gwardia Słupsk 293
2 2 Beniamin Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 288
3   Ernest Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 288
4 3 Magdalena Czerwonka SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 287
5 4 Hubert Keller TL Warcino 279
6 5 Tadeusz Piankowski ZSM JANTAR RDLP Gdańsk 277
7 6 Szymon Wilma TL Warcino 270
8 7 Szymon Kujawski TL Warcino 248
9 8 Kazimierz Kroskowski RZSM Żurawie Kościerzyna 244
10   Tomasz Banaśkiewicz ZO PZŁ Koszalin 223

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

 

Zespoły

Klasa D

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich Nadleśnictwa Okonek 195

Klasa C

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Wojskowego Koła Łowieckiego nr 335 „Przyszłość” 298
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich „KNIEJA” Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie 285
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich „JENOT” Technikum Leśnego im. Adam Loreta w Tucholi 267

Klasa B

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich działający przy Nadleśnictwie Okonek 284
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich ŻURAWIE PLUS 283
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie 281
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich JENOT Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi 267

Klasa G

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich JANTAR Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku 283
2 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich TL Warcino 279

Klasa MB

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich JANTAR Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku 284
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pomorskie Rogi przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie 268
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice 259

Klasa MSH

Miejsce Nazwa  
1 Marzenia o Dubaju  

Piosenka myśliwska

Miejsce Nazwa  
1 Otylia Kaźmierczak  

Wiersz - Twórczość własna

Miejsce Nazwa  
1 Magdalena Czerwonka  

Wiersz - Rafał Minich

Miejsce Nazwa  
1 Natalia Pluto Prądzinska  
1 Otylia Kaźmierczak