X Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira” Kraków – Niepołomice 2018

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie

mają zaszczyt zaprosić na

X Jubileuszowy

Małopolski
Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej

„O Róg Zbramira”

oraz

IV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich

które odbędą się

21 kwietnia 2018 r.
na Zamku Królewskim
w Niepołomicach

Jubileuszowy konkurs „O Róg Zbramira” oraz Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek oczywiście odbędą  się w murach Zamku Niepołomickiego.

Będziemy zaszczyceni, jeśli wezmą Państwo udział w konkursach i przyczynią się do ich kontynuacji oraz stworzenia wyjątkowej atmosfery podczas zmagań zarówno konkursowych jak i koleżeńskiego spotkania w Puszczy Niepołomickiej.

Nieprzekraczalny termin przyjmowania zgłoszeń mija 13 kwietnia 2018 r.

Uwagi:

  1. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie za pośrednictwem wypełnionych formularzy online
  2. Dla pierwszej osoby, która wypełni formularz zgłoszeniowy przewidziana jest nagroda od organizatorów konkursu!
  3. W przypadku, gdy kierownik zgłasza osobiście wszystkich solistów zespołu, w formularzu zgłoszeniowym SOLISTY należy w polu "e-mail" podać każdorazowo e-mail kierownika. Wówczas wszystkie potwierdzenia zostaną przesłane na jeden adres e-mail.
  4. Nie ma możliwości zgłaszania uczestnictwa w dniu Konkursu, tuż przed jego rozpoczęciem.
  5. Dla najlepszego solisty w klasie A czeka Nagroda Specjalna, ufundowana przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego.
  6. Przewidziana jest dodatkowa Klasyfikacja Leśników w kategorii solistów (kl. A), dlatego spełniających kryterium prosimy o wypełnienie rubryki „Pracownik LP”.
  7. W ramach Konkursu odbędzie się również Konkurs Muzyki Myśliwskiej, wobec tego prosimy wszystkich o przygotowanie partytur utworów w 5 kopiach.
  8. Tradycyjnie już, TVP Kraków wybierze uczestnika/uczestniczkę, której nada tytuł „Najbardziej medialnej postaci”.
  9. Ponownie!!! - spośród uczestników konkursu zostanie wylosowana atrakcyjna nagroda w postaci małego rogu myśliwskiego!
  10. Podczas koncertu galowego nastąpi rozstrzygnięcie IV edycji konkursu fotograficznego „Róg Zbramira w obiektywie”. Regulamin konkursu i informacje są dostępne na stronie internetowej RDLP w Krakowie.
  11. Organizatorzy zapewniają obiad dla wszystkich uczestników X Jubileuszowego Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej „O RÓG ZBRAMIRA”
  12. NOCLEGI: Dla osób zainteresowanych dłuższym pobytem lub noclegiem po biesiadzie informujemy, że w tym roku dostępnych jest pięć 8-osobowych domków kempingowych przy Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach z atrakcyjnymi cenami noclegów - kontakt z organizatorami: hanna.karczmarska@krakow.lasy.gov.pl.

 

I oczywiście zapraszamy na biesiadę na skraju Puszczy Niepołomickiej!

 

IV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich

Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ informuje, że IV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich odbędzie się przy okazji X Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”, 21 kwietnia 2018 roku w Niepołomicach. Konkurs zostanie rozegrany tylko w kategorii indywidualnej w sygnałach myśliwskich z klasy B.

 

Kontakt do organizatorów:

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie
tel.: 12 630 52 26
e-mail: zbramir.krakow@gmail.com

  

Komitet Organizacyjny 
X Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej 
"O Róg Zbramira"
Kraków-Niepołomice 2018


Róg Zbramira w obiektywie

Róg Zbramira w obiektywie 2018


 

Plakat X Konkursu O Róg Zbramira


Program

Sobota, 21 kwietnia 2017 r.

9:00 uroczyste otwarcie konkursu (dziedziniec Zamku Królewskiego w Niepołomicach)
9:30 - 16:30 przerwa kawowa w trakcie trwania konkursu (Piwnice Zamku)
9:45 - 13:00 przesłuchania konkursowe solistów (Sala Akustyczna i Sala Łukowa) *
13:00 - 16:30 przesłukchania konkursowe zespołów (dziedziniec Zamku) *
12:30 - 16:00 obiad dla uczestników (w trakcie przesłuchań)
16:30 - 18:30 Galowy Koncert Laureatów (Dziedziniec Zamku Królewskiego)
- występy gwiazd Koncertu Galowego:
  • CONSORT TRĄBEK BAROKOWYCH Akademii Muzycznej w Krakowie
  • Zespół Trompe de Pologne
- ogłoszenie wyników i występy laureatów
18:30 Finał podsumowujący Konkurs LP w Puszczy Niepołomickiej (uczestnicy konkursu i zaproszeni Goście - Punkt edukacyjno-turystyczny Leśnictwo Sitowiec)

* Godziny przesłuchań mają charakter informacyjny, są uzależnione od liczby uczestników - mogą powstać drobne przesunięcia czasowe

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw B

  1. Koniec polowania
  2. Naganka naprzód
  3. Całość

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A i G zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

IV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR LP Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1   Paweł Smogór Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 201

Klasa C

KO KR LP Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1   Michał Patrzałek ZSM HETMAŃSCY Tarnów 288
2 2   Bartłomiej Tobiasz ZO PZŁ Tarnów 286
3     Kamil Grzesiek Nadleśnictwo Brynek 277
4     Kamil Tokarz Nadleśnictwo Brynek 273
5     Adrian Krasoń Technikum Leśne w Brynku 269
6     Inez Żerdzińska Technikum Leśne w Brynku 268
7     Jakub Bieniek ZSM ECHO Warszawa 267
8     Adam Sobierajski Technikum Leśne w Brynku 265
9     Michał Makoś ZSM Pasja 262
10 3   Agnieszka Zębol Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 259
11     Wanessa Blizna Technikum Leśne w Brynku 258
12     Kacper Brodzik TL Brynek 258
13 4   Franciszek Zając ZSP Stary Sącz 257
14     Mateusz Tomaszek Technikum Leśne w Brynku 256
15     Jakub Golasz Technikum Leśne w Brynku 247
16 5   Hubert Rogóż ZSP Stary Sącz 244
17 6   Kordian Bukowski ZSP Stary Sącz 236

Klasa B

KO KR LP Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1     Julia Medyńska WKŁ 335 Przyszłość 294
2     Basia Rudnicka Technikum Leśne w Brynku 287
3     Andrzej Wołkowicz Nadleśnictwo Parczew 283
4     Tomasz Szendzielorz KŁ "Odyniec" Rudy 282
5     Elżbieta Zimny ZSM Klangor 282
6     Jakub Humieniuk Nadleśnictwo Brynek 281
7     Bartosz Górka UR Kraków 281
8     Gabriel Chlebowski Technikum Leśne w Brynku 278
9     Janusz Gocaliński KŁ Przepiórka Radzymin 277
10     Paweł Wilkowski Technikum Leśne w Brynku 276
11     Oskar Sinicyn Nadleśnictwo Koszęcin 275
12 1   Lidia Steczowicz Nadleśnictwo Nawojowa 274
13 2   Dorota Król ZSP Stary Sącz 271
14     Lech Gliński ZSM ECHO Warszawa 271
15     Mateusz Kubas UR Kraków 270
16     Adam Dolniak   270
17     Sławomir Darkowski ZSM ECHO Warszawa 269
18     Michał Żelechowski ZSM ECHO Warszawa 268
19     Jacek Smulski ZSM ECHO Warszawa 266
20     Patrycja Kulak Technikum Leśne w Brynku 265
21     Mirosław Wróblewski Nadleśnictwo Jabłonna 265
22     Agnieszka Borecka Nadleśnictwo Bardo Śląskie 263
23 3   Stanisław Szlachta ZSM Absolwenci TLB 263
24     Andrzej Marcinczyk WL SGGW 262
25     Krystian Stankowski ZSM Tryk 258
26 4   Szymon Kurzeja ZSP Stary Sącz 257
27 5   Michał Gunia ZSM "Królewscy" 256
28 6   Tomasz Romanowski Nadleśnictwo Nawojowa 255
29 7   Agnieszka Pabian Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska 255
30     Zdzisław Maleńczyk ZSM ECHO Warszawa 254
31 8   Robert Chrabąszcz ZSM HETMAŃSCY Tarnów 248
32 9   Leszek Węgrzyn Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 242
33 10   Michał Popiela Nadleśncitwo Nawojowa 241
34 11   Tomasz Jankowski Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 240
35     Szczepan Borecki Nadleśnictwo Prudnik 240
36 12   Przemysław Nosal Nadleśnictwo Nawojowa 230
37 13   Łukasz Klara Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska 226
38     Sylwia Wróblewska Nadleśnictwo Płońsk 194

Klasa A

KO KR LP Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1     Artur Sadowski UR Kraków 289
2     Martyna Jamrozik Nadleśnictwo Zawadzkie 287
3     Grzegorz Lison UR KRAKÓW 286
4 1   Piotr Gawełek LZD Krynica-Zdrój 281
5     Justyna Stępień ZSM ECHO Warszawa 280
6 2   Jacek Siuty Willa Kurant-Zakopane 279
7     Łukasz Śliwiński ZSM AKTEON 279
8     Piotr Musiolik KŁ Raróg Katowice 278
9     Julia Królik ZSM Klangor 278
10 3   Jakub Konopka ZSM "Królewscy 277
11   1 Dominika Dobrowolska UR Kraków 275
12     Andrzej Zakrzewski ZSM ECHO Warszawa 275
13     Maciej Alfred Żak ZSM AKTEON 274
14     Paweł Gilewski ZSM AKTEON 273
15     Karol Hussarek UR Kraków 273
16     Dariusz Marian Marciniec ZSM AKTEON 272
17     Ernest Pietrzyk WKŁ 335 "Przyszłość" 271
18     Luiza Szatner Technikum Leśne w Brynku 269
19     Magdalena Miszta ZSM AKTEON 268
20     Weronika Bieńko Śliwińska ZSM AKTEON 268
21     Oskar Pietrzyk WKŁ 335 "Przyszłość" 266
22 4 2 Bartłomiej Sołtys Nadleśnictwo Nawojowa 266
23 5   Bartłomiej Szlachta ZSM Absolwenci TLB 265
24 6   Sylwia Suder Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 264
25   3 Katarzyna Gorywoda Nadleśnictwo Rybnik 262
26   4 Michał Jakubowski Nadleśnictwo Chełm 261
27     Mariusz Musiolik KŁ Raróg Katowice 261
28     Karol Nawrot ZSM AKTEON 260
29   5 Aleksander Hołodniak Nadleśnictwo Rozwadów 260
30   6 Mateusz Zimny RDLP w Katowicach 259
31     Rafał Rogowski UR KRAKÓW 258
32   7 Agnieszka Kiszczak Nadleśnictwo Sarnaki 256
33   8 Hubert Wróblewski Nadleśnictwo Jabłonna 255
34 7   Wiktor Rusiniak Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 253
35     Natalia Juszczak UR KRAKÓW 252
36 8 9 Andrzej Bochenek Nadleśnictwo Nawojowa 248
37 9 10 Wojciech Kurzeja Nadleśnictwo Nawojowa 242
38   11 Sławomir Brodziak Nadleśnictwo Józefów 242
39 10   Michał Dobosz UR KRAKÓW 241
40     Kinga Kłys ZSL w Lesku 235

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna
LP - Klasyfikacja leśników

 

IV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich

KO Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 Julia Królik ZSM Klangor 297
2 Justyna Stępień ZSM ECHO Warszawa 293
3 Luiza Szatner Technikum Leśne w Brynku 291
4 Martyna Jamrozik Nadleśnictwo Zawadzkie 281
5 Paulina Fira ZSM Klangor 277
6 Basia Rudnicka Technikum Leśne w Brynku 274
7 Weronika Bieńko Śliwińska ZSM AKTEON 273
8 Elżbieta Zimny ZSM Klangor 272
9 Magdalena Miszta ZSM AKTEON 270
10 Dominika Dobrowolska UR Kraków 268
11 Julia Medyńska WKŁ 335 Przyszłość 268
12 Sylwia Wróblewska Nadleśnictwo Płońsk 267
13 Patrycja Kulak Technikum Leśne w Brynku 266
14 Dorota Król ZSP Stary Sącz 266
15 Lidia Steczowicz Nadleśnictwo Nawojowa 260
16 Katarzyna Gorywoda Nadleśnictwo Rybnik 259
17 Kinga Kłys ZSL w Lesku 238
18 Natalia Juszczak UR KRAKÓW 231
19 Inez Żerdzińska Technikum Leśne w Brynku 216
20 Agnieszka Pabian Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska 206
21 Wanessa Blizna Technikum Leśne w Brynku 177

 

Zespoły

Klasa C

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśne Stary Sącz 251
2 Zespół Reprezentacyjny Nadleśnictwa Brynek 249
3 II Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku 245
4 ZSM Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska 238

Klasa B

Miejsce Nazwa Punkty
1 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Polesie Czar RDLP w Lublinie 282
2 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hetmańscy" Tarnów 275
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akord 269
4 Zespół reprezentacyjny kół łowieckich "Raróg"- "Odyniec" 268
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Absolwenci Technikum Leśnego w Brynku 256
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Królewscy" 253

Klasa A

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja 293
2 Zespół Sygnalistek Myśliwskich Klangor 287
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa 280
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie pod zawołaniem "Nigdy nie zagaśnie" 216

Klasa G

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hagard" 296
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "AKTEON" Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie 289
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku 284
PK Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie 280

Klasa MB

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "AKTEON" Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie 294
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hagard" 287
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku 278
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja 270
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa 268
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie 260
7 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Polesie Czar RDLP w Lublinie 256
8 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hetmańscy" Tarnów 253
9 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akord 251

Klasa MSH

Miejsce Nazwa Punkty
1 Jeseničtí trubači 294

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu