XIV Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego – Spychowo 2018

Serdecznie zapraszamy
na

XIV Mazurski Konkurs Sygnalistów
Myśliwskich im. Tomka
Napiórkowskiego

który odbędzie się
10-11 sierpnia 2018 roku w Spychowie

Darz Bór

Marek Michniewicz

Prezes
Spychowskiego Bractwa
Strzeleckiego

Mariusz Orzechowski

Dyrektor
Regionalnej Dyrekcji Lasów
Państwowych w Olsztynie

Krzysztof Krasula

Nadleśniczy
Nadleśnictwa Spychowo


 

Ważne informacje:

„Gdzie się zgłosić i ewentualnie o informacje poprosić...”

Za sprawy związane z uczestnictwem w konkursie oraz spływie odpowiedzialny jest: Adam Jażdżewski

Zgłoszenia na XIV Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich oraz spływ kajakowy przyjmujemy do dnia 05 sierpnia 2018!!!

Uprzejmie prosimy o wypełnienie i przesłanie formularzy zgłoszeniowych zamieszczonych przez nas na stronie Muzyki Myśliwskiej (w zakładce naszego konkursu).

„Nie dość, że gramy – to i kajakami spływamy”

XII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Sygnalistów Myśliwskich, Leśników i Myśliwych SPYCHOWO - ZGON – piątek 10.08.2018 r.

  • koszt ok 45  zł / osoba - zgłoszenie uczestnictwa do 05 sierpnia 2018 r. Potwierdzenie przybycia oraz płatność w dniu spływu w punkcie przy sekretariacie konkursu do godziny 12:00 (koszt udziału będzie zależeć od ilości chętnych może ulec niewielkiej zmianie)
  • w trakcie spływu lub tuż po jego zakończeniu przewidziany jest posiłek regeneracyjny,
  • opieka ratowników, pełne wyposażenie kajaków, transport powrotny autokarami ze Zgonu do Spychowa,
  • uczestników spływu obowiązuje bezwzględne przestrzeganie regulaminu spływu oraz etykiety wodniackiej - nieprzestrzeganie ww. spowoduje wykluczenie z uczestnictwa w spływie bez zwrotu kosztów (regulamin oraz etykieta wodniacka znajduje się na stronie Muzyki Myśliwskiej w zakładce naszego konkursu, w dziale "załączniki".)
  • w przypadku niespodziewanego załamania pogody (gradobicie, oberwanie chmury itp) spływ nie odbędzie się.

„Gdzie głowę do poduszki przyłożyć?”

Uczestnicy sami rezerwują sobie noclegi i opłacają je bezpośrednio w ośrodku / pensjonacie. Organizator nie przyjmuje wpłat za noclegi. W miarę możliwości pomożemy  również zorganizować noclegi dla wszystkich chętnych uczestników, jednak zwracamy uwagę na to, że ze względu na turystyczny charakter miejscowości oraz wakacyjny termin imprezy, należy rezerwować miejsca z dość dużym wyprzedzeniem czasowym.

„Gdy kiszki marsza grają…”

Dla uczestników konkursu przewidziano obiad w piątek 10.08.2018 r. oraz w sobotę 11.08.2018 r. - namioty przy LOEE (koszt pojedynczego obiadu to 5 zł) – wymaga wcześniejszego zgłoszenia (na formularzach zgłoszeń dodaliśmy odpowiednią tabelę - proszę wypełniając formularze nie dublować ilości posiłków - jeśli ktoś jest zgłoszony do posiłku w zespole, niech nie powtarza zamówienia w formularzu solisty), dokładna godzina posiłków zostanie podana bliżej terminu konkursu.

W sobotę po ogłoszeniu wyników zapraszamy również wszystkich uczestników na biesiadę na polanę koło Leśniczówki "Niedźwiedzi Kąt" - ok. 4 km od miejsca przesłuchań.

Śniadania oraz kolacje uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie - jest możliwość wykupienia ich w miejscach noclegowych bądź zaopatrzenia się w sklepach spożywczych.

Do zobaczenia w Spychowie!

Mapa dojazdu

 

Organizatorzy

 

Współorganizatorzy

Program

Piątek 10.08.2018 r. - miejsce: Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Spychowo (LOEE)
08.00 - 09.00 Potwierdzenie przybycia dla uczestników konkursu - sekretariat przy LOEE
09,00 Otwarcie I dnia konkursu - sala konferencyjna w LOEE
09.10 - 12.30 Przesłuchania w kategoriach solistów D, C, B, A - sala konferencyjna w LOEE
12:30 - 14:00 Obiad dla uczestników konkursu - namioty przy LOEE
14.00 - 18.00 XII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Sygnalistów Myśliwskich, Leśników i Myśliwych Spychowo 2016
Sobota 11.08.2018 r. - miejsce: Amfiteatr w Spychowie
08.00 - 09.00 Potwierdzenie przybycia dla uczestników konkursu – sekretariat przy LOEE
09.00 Otwarcie II dnia konkursu - Amfiteatr w Spychowie
09.10 - 12.00 Przesłuchania w kategoriach zespołowych D, C, B, A, G, MB, MSH - Amfiteatr przy Nadleśnictwie Spychowo
12.00 - 13.00 Obiad dla uczestników konkursu – namioty przy LOEE
12:15 - 13:00 Regaty dłubanek na Jez. Spychowskim przy Amfiteatrze
13.00 - 13.15 Otwarcie wystawy obrazów z pleneru malarskiego w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej
15.00 - 15.50 Msza Święta w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Spychowie
15.50 - 16.00 Przemarsz ze sztandarami z Kościoła do Amfiteatru przy Jez. Spychowskim
16.00 - 16.30 Powitanie gości
16.30 - 17.30 Aukcja obrazów z wystawy poplenerowej
17:30 - 18:00 Koncert "Niepodległa Łączy" w wykonaniu podopiecznych Fundacji Kreolia - Kraina Kreatywności
18.00 - 18.30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród XIV Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich
18.30 - 19.30 Koncert Galowy na 100 rogów
20.30 Biesiada myśliwska przy leśniczówce Niedźwiedzi Kąt

Zapraszamy również do zwiedzania wystawy poplenerowej pn. „Las-Ludzie-Niepodległość” prezentowanej  w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej oraz stoiska Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie”.

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw C

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Wilk lub ryś na rozkładzie
  3. Drapieżnik na rozkładzie

Klasa A zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A i G zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Maria Stupienko WKŁ JELEŃ Lidzbark Warmiński 197
2   Wiktor Niedzielin Nadleśnicwo Okonek 191
3 2 Aleksander Sztylc Nadleśnictwo Strzałowo 185
4   Cyryl Warejko Nadleśnictwo Okonek 184

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 288
2   Eryk Nadarzyński Nadleśnictwo Okonek 281
3 1 Alicja Staruch UWM Olsztyn 279
4   Tobiasz Warejko Nadleśnictwo Okonek 277
5   Krystian Kowalczyk Nadleśnictwo Ostrołęka 258
6   Weronika Grużewska KŁ Pogoń 257
7 2 Klaudia Stupienko KŁ Jeleń w Lidzbarku Warmińskim 248
8 3 Kacper Rosłoń TL Iłowo - Osada 245
9 4 Szymon Peć Nadleśnictwo Mrągowo 234
10   Piotr Łukasiak Koło Łowieckie "Dzik" w Legionowie 233
11 5 Paweł Matuszewski TL ZSZ w Iłowie 192
12 6 Paweł Mierzejewski Nadleśnictwo Maskulińskie 30

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Mikołaj Ciesielski UWM Olsztyn 284
2   Wojciech Niezgódka Nadleśnictwo Okonek 278
3   Jakub Humieniuk TL Brynek 276
4   Lech Gliński ZSM Echo Warszawa 276
5   Jacek Smulski ZSM Echo Warszawa 271
6 2 Marcin Kowalewski Nadleśnictwo Lidzbark 271
7   Bartosz Górka ZSM Hagard 268
8 3 Rafał Osipiński Nadleśnictwo Drygały 267
9   Sławomir Darkowski ZSM Echo Warszawa 264
10   Piotr Orych KŁ Przepiórka w Radzyminie 260
11 4 Marek Szot KŁ Knieja Stary Dzierzgoń 255
12 5 Karol Żuchowski Nadleśnictwo Olsztyn 254
13   Filip Winnicki KŁ Knieja Szczecin 241
14   Dominik Wielgórka KŁ Knieja Szczecin 240
15   Katarzyna Janicka Z.O. PZŁ Szczecin 240
16   Robert Kopacz Z.O. PZŁ Biała Podlaska 184

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Beniamin Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 289
2   Ernest Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 278
PK   Piotr Kulas Nadleśnictwo Strzałowo 277
3   Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 277
4   Łukasz Śliwiński ZSM Akteon WL SGGW 274
5 1 Gabriela Ulewicz Nadleśnictwo Spychowo 273
6   Karol Nawrot ZSM Akteon WL SGGW 273
7 2 Adam Jażdżewski N-ctwo Spychowo 271
8   Maciej Żak ZSM Akteon 268
9   Oskar Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 266
10   Magdalena Miszta ZSM AKTEON WL SGGW 264
11   Artur Sadowski UR Kraków 263
12   Justyna Stępień ZSM Echo w Warszawie 262
13   Michał Domański N-ctwo Parciaki 259
14   Leszek Koliński N-ctwo Durowo 259
15 3 Grzegorz Morawski Nadleśnictwo Spychowo 256
16 4 Michał Ciesielski Nadleśnictwo Iława 255
17   Paweł Gilewski ZSM Akteon WL SGGW 255
18 5 Krzysztof Mroczkowski N-ctwo Strzałowo 255
19 6 Agnieszka Duszak Nadleśnictwo Miłomłyn 252
20   Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 250
21   Patrycja Kulak ZSLiE w Brynku 249
22   Mateusz Niedźwiedzki Nadleśnictwo Rajgród 246
23   Dariusz Marciniec ZSM Akteon 244
24 7 Michał Szok N-ctwo Strzałowo 242
25   Weronika Bieńko ZSM Akteon 240
26 8 Kamil Domian N-ctwo Strzałowo 239
27 9 Bartosz Karczmarski Nadleśnictwo Spychowo 230
28 10 Andrzej Marcińczyk ZSM Akteon 224
29 11 Maciej Gałązka N-ctwo Strzałowo 183

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna
PK - Występ pozakonkursowy

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Dziecięcy Knieja przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na zamku w Bytowie 293
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy Nadleśnictwie Okonek Nadlesnictwo Okonek 277
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w Olsztynie UWM w Olsztynie 271
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Nadleśnictwa Iława   264
5 Sygnaliści Koła Łowieckiego Knieja Szczecin - Dobrzański Złoty Szpon KŁ Knieja Szczecin 258
6 ZESPÓŁ SYGNALISTEK ŁANIA N. Górowo Iławeckie WKŁ Jeleń 251
7 Szkolny Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Technikum Leśnego w Iłowie TL ZSZ w Iłowie 183

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark Welski N-ctwo Lidzbark Welski 279
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie ZO PZŁ Warszawa 273
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 263
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich BRYNKOWIAKI Koła Łowieckie na Śląsku 253
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gryf Okręgowej Rady Łowieckiej w Szczecinie ZO PZŁ Szczecin 244
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Jarząbek" Lasy Państwowe 238

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ Przepiórka w Radzyminie 268
2 Zespół Hejnalistów Myśliwskich z N-ctwa Pisz Sylwanowe Echo N-ctwo Pisz 243

Klasa G (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły mieszane - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Ełk Nadleśnictwo Ełk 275
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo 274
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa WL SGGW Warszawa 274
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Trąbale ZO PZŁ Olsztyn ZO PZŁ Olsztyn 243
5 Klub Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej Galindowe Rogi N-ctwo Maskulińskie 238

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon SGGW Warszawa WL SGGW Warszawa 277
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Leśna Brać przy N-ctwie Spychowo i Strzałowo N-ctwa Spychowo i Strzałowo 271
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy Nadleśnictwie Okonek Nadlesnictwo Okonek 270
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Ełk Nadleśnictwo Ełk 267
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ Przepiórka w Radzyminie 263
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich BRYNKOWIAKI Koła Łowieckie na Śląsku 254
7 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pomorskie Rogi przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 254
8 Klub Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej Galindowe Rogi N-ctwo Maskulińskie 245
9 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gryf Okręgowej Rady Łowieckiej w Szczecinie ZO PZŁ Szczecin 236

Klasa MSH (muzyka myśliwska - salon hubertowski - instrumenty muzyczne niemyśliwskie lub myśliwskie i niemyśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark Welski N-ctwo Lidzbark Welski 272
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo przy ZO PZŁ w Warszawie ZO PZŁ Warszawa 258
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Trąbale ZO PZŁ Olsztyn ZO PZŁ Olsztyn 255
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w Olsztynie UWM w Olsztynie 248

Formularze zgłoszeniowe

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu

Formularz zgłoszeniowy spływ kajakowy