XV Lubuski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Gorzów Wielkopolski 2018

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Gorzowie Wielkopolskim
oraz Okręgowa Rada Łowiecka w Gorzowie Wielkopolskim

Mają zaszczyt zaprosić na

Lubuski Festiwal Muzyki Myśliwskiej

który odbędzie się
12 maja 2018 r.
w Gorzowie Wielkopolskim - Parku Róż

W ramach festiwalu odbędą się:

  • Lubuski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
  • Lubuski Konkurs Muzyki Myśliwskiej
  • Konkurs Szlachetnej Sztuki Wabienia Jeleni
  • Konkurs na najciekawszy zrzut jelenia
  • Pokaz sokolniczy
  • Pokaz psów ras myśliwskich
  • Wystawa Kolekcjonerska z okazji 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego

Dodatkowe atrakcje: stoiska kulinarne i rzemieślnicze, wystawy przyrodnicze i kolekcjonerskie oraz gry i zabawy dla dzieci.

Tradycyjnie odbędą się przesłuchania w dodatkowych kategoriach Senior oraz Zespołów Rodzinnych. Zainteresowani proszeni są o zaznaczenie stosownych rubryk w formularzach zgłoszeniowych. Termin zgłaszania udziału w konkursach upływa 06.05.2018 roku.

Więcej informacji można znaleźć również na stronach ZO PZŁ w Gorzowie Wielkopolskim (www.pzl.gorzow.pl) oraz na stronie facebook.com/Gorzowskie Knieje


Program

12 maja 2018 r. (sobota)
09:00 Uroczyste otwarcie
09:30 - 10:30 Przesłuchania solowe w klasach: D - dziecięca, S- Senior i C - początkująca
10:30 - 11:00 Rozpoczęcie konkursu na najciekawszy zrzut jelenia, Pokaz sokolniczy
11:00 - 12:30 Przesłuchania solowe w klasach B - średnio-zaawansowana i A - mistrzowska
12:30 - 13:30 Pokaz psów ras myśliwskich
13:30 - 14:30 Przesłuchania zespołowe w klasach: D - dziecięca, C - początkująca, B - średnio-zaawansowana, G - mistrzowska i R - zespoły rodzinne
14:30 - 15:00 Wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie fotograficznym im. Włodzimierza Korsaka
15:00 - 16:00 Konkurs wabienia jeleni
16:00 - 17:00 Przesłuchania zespołowe w klasie MB - muzyka myśliwska
17:30 Podsumowanie Lubuskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Koncert galowy oraz wręczenie nagród i wyróżnień

Zestawy sygnałów

Kategoria solowa:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw C

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Wilk lub ryś na rozkładzie
  3. Drapieżnik na rozkładzie

Klasa A zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Klasa Senior - dwa dowolne sygnały

Kategoria zespołowa:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A i G zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Klasa Zespołów Rodzinnych - dwa dowolne sygnały

 

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Antoni Matuszewski KŁ "Grandel" Przygubiel 204
2   Janina Barcz Zespół Rodziny Barcz 182
3   Martyna Koster SP im. Leśników Polskich w Piasku 179
4   Grzegorz Bossy KŁ "Św. Hubert" w Drezdenku 162
5   Gustaw Kaźmierczak KŁ "Św Hubert" w Drezdenku 161
6   Marika Balcer SP im. Leśników Polskich w Piasku 155

Klasa C

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 292
2   Kacper Bukała Technikum Leśne w Starościnie 281
3   Paweł Żagiel Technikum Leśne w Starościnie 269
4   Jakub Nadolny Szkoła Podstawowa w Czarnkowie 269
5   Michał Jułkowski Technikum Leśne w Starościnie 262
6   Michał Kotowicz Nadleśnictwo Mieszkowice 257
7   Wioleta Trochimiuk SP im. Leśników Polskich w Piasku 252
8   Robert Nadolny Szkoła Podstawowa w Czarnkowie 250
9   Jan Dytrych KŁ "Sokół" w Kożuchowie 249
10   Kamil Sakwa SP im. Leśników Polskich w Piasku 245
11   Jakub Sydoruk Technikum Leśne w Starościnie 243
12   Adam Barcz Zespół rodzinny 242
13   Jacek Sadzyński Technikum Leśne w Starościnie 239
14   Piotr Domagała Technikum Leśne w Starościnie 238
15   Marcin Głowniak SP im. Leśników Polskich w Piasku 227
16   Ryszard Król KŁ "Raróg" Zielona Góra 220
17   Andrzej Barcz Zespół rodzinny 220
18   Jakub Kowaleski SP im. Leśników Polskich w Piasku 211
19   Dawid Urbaniak Technikum Leśne w Starościnie 211

Klasa B

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Anna Tomaszewska ZTM Venator WL UP Poznań 299
2   Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 278
3   Jan Kuźmiński Technikum Leśne w Starościnie 278
4   Mieszko Górecki Zespół Szkół Leśnych w Goraju 269
5   Paweł Kubiszyn Technikum Leśne w Starościnie 267
6   Filip Nowak KŁ "Rogacz" w Międzyrzeczu 266
7   Hubert Nadolny Nadleśnictwo Łobez 265
8   Dominik Andrzejewski Technikum Leśne w Starościnie 263
9   Małgorzata Kubecka ZSL Goraj 249
10   Patryk Zawrotniak Technikum Leśne w Starościnie 246
11   Katarzyna Janicka ZSL Goraj 238
12   Sebastian Ryżek ZSL w Goraju 237
13   Jakub Górecki ZTM Gorzowska Knieja 237
14   Hanna Krowicka ZSL w Goraju 211

Klasa A

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Karol Jurczyszyn KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich 299
2   Hubert Jurczyszyn KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich 290
3   Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 290
4   Beniamin Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 283
5   Karol Chmielewski KŁ "Wilk" w Gorzowie Wielkopolskim 278
6   Adam Kupś ZTM Venator WL UP Poznań 270
7   Remigiusz Nowicki ZTM Venator WL UP Poznań 269
8   Paweł Plaskacz ZTM "Venator" WL UP w Poznaniu 265
9   Tadeusz Dybaś ZSL Goraj 262
10   Bartosz Matz ZTM Venator WL UP Poznań 260
11   Tomasz Sywiec ZTM Venator WL UP Poznań 246
12   Bartłomiej Bejga ZTM Venator WL UP Poznań 240
13   Mariusz Chmielewski ZTM Venator WL UP Poznań 240
14   Błażej Dominikowski Technikum Leśne w Starościnie 239

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

 

Zespoły

Klasa D

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Rogacze" 185
2 II Zespół Sygnalistów Myśliwskich SP im. Leśników Polskich w Piasku 181

Klasa C

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Kuropatwy z Pomorza" przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie 284
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Starościnie / Rzepinie 277
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich SP im. Leśników Polskich w Piasku 241
4 Sygnaliści z Dąbrowy Krzymowskiej 238
5 Zespół Trębaczy Myśliwskich Kantak Rodziny Nadolnych 238

Klasa B

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie 274
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Technikum Leśnym w Starościnie 271
3 Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja 244
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Smolarz w Kleśnie 225

Klasa G

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gorzowska Knieja 291
2 Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu 281

Klasa MB

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gorzowska Knieja 292
2 Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu 273
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Technikum Leśnym w Starościnie 256
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie 253
5 Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja 248

Zespoły rodzinne

Miejsce Nazwa Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich Kantak Rodziny Nadolnych 176
2 Sygnaliści z Dąbrowy Krzymowskiej 168

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu