XXIII Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Tułowice 2018

Organizatorzy

  • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu
  • Zespół Szkół w Tułowicach
  • Tułowicki Ośrodek Kultury

mają zaszczyt zaprosić Państwa na

XXIII Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
TUŁOWICE 2018

Serdecznie zapraszamy i życzymy samych przyjemnych wrażeń!


Zgłoszenia do Konkursu należy kierować na:

Zarząd Okręgu PZŁ w Opolu
ul. Malczewskiego 4
45-029 Opole

tel. 77 453 84 56
fax. 77 453 84 57
e-mail: zo.opole@pzlow.pl

 w nieprzekraczalnym terminie do 16 maja 2018 r.

Program

Sobota, 26 maja 2018 r.
7.30-8.30 Sprawdzenie list startowych zgłoszeń
8.30-9.00 Uroczyste rozpoczęcie konkursu
9.00-14.00 Przesłuchania konkursowe solistów w kl. D, C, B, A
14.00-17.00 Przesłuchania konkursowe zespołów w klasach D, C, B, A, G,
oraz w klasach muzyki myśliwskiej MB, MEs, MSH
17.00-17.50 Warsztaty muzyczne
18.00-19.00 Msza św. Hubertowska
kościół p.w. św. Rocha w Tułowicach
19.00-20.00 Uroczysta gala - wręczenie nagród zwycięzcom
20.00-22.00 Biesiada myśliwska

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Klasa G zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Magdalena Wiśniewska Zarząd Okręgowy PZŁ w Opolu 199
2   Jakub Siwa KŁ JELEŃ Rychtal 198
3   Szymon Giemza Nadleśnictwo Kluczbork 195
4 2 Karol Ligasa KŁ BÓR Namysłów 190
5 3 Grzegorz Pokracki KŁ nr 2 ROGACZ Niemodlin 188

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Wanessa Blizna Technikum Leśne w Brynku 285
2 2 Mateusz Tomaszek Technikum Leśne w Brynku 283
3 3 Magdalena Pokracka KŁ JARZĄBEK Paczków 276
4 4 Julia Gonsior KŁ nr 1 HUBERTUS Opole 268
5 5 Justyna Gonsior KŁ nr 1 HUBERTUS Opole 266
6 6 Jakub Leszczyk Technikum Leśne w Tułowicach 263
7   Kamil Grzesiek Nadleśnictwo Brynek 262
8   Bartłomiej Moll Nadleśnictwo Brynek 261
9 7 Wojciech Szeląg KŁ nr 14 DZIK Pokój 259
10 8 Denis Jagoda Technikum Leśne w Brynku 258
11 9 Radosław Indziński Technikum Leśne w Tułowicach 243

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Paweł Wilkowski Technikum Leśne w Brynku 283
2 2 Kamil Tokarz Nadleśnctwo Brynek 282
3 3 Wojciech Krzyżostaniak Nadleśnictwo Zawadzkie 282
4 4 Ewa Marosz Technikum Leśne w Tułowicach 280
5 5 Kamil Kubas Nadleśnictwo Kluczbork 278
6 6 Justyna Jagieło Technikum Leśne w Tułowicach 275
7 7 Dawid Lesiak Technikum Leśne w Tułowicach 273
8 8 Joachim Wilkowski Nadleśnictwo Strzelce Opolskie 271
9 9 Dawid Maciołek KŁ ZŁOTY RÓG Opole 270
10 10 Tomasz Gomułka Nadleśnictwo Zawadzkie 267
11 11 Jan Mataszewski KŁ nr 15 DANIEL Zagwiździe 260
12 12 Dariusz Rieger Nadleśnictwo Strzelce Opolskie 255
13 13 Bartłomiej Luberda Technikum Leśne w Tułowicach 255
14   Tomasz Nycz Technikum Leśne w Tułowicach 251

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Martyna Jamrozik Nadleśnictwo Zawadzkie 296
2 2 Arkadiusz Tokarz Nadleśnctwo Zawadzkie 293
3   Seweryn Borowiecki Nadleśnictwo Kluczbork 292
4   Piotr Giemza Nadleśnictwo Kluczbork 290
5 3 Stanisław Mataszewski KŁ nr 15 DANIEL Zagwiździe 288
6 4 Maciej Litner Nadleśnictwo Kluczbork 288
7   Jakub Jędrzejewski Nadleśnictwo Zawadzkie 283
8   Roman Wesołkowski KŁ LIS Bystrzyca Kłodzka 270

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

Zespoły

Klasa D (dzieci do lat 12)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Jeleń" Rychtal KŁ JELEŃ Rychtal 195
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Bór" Namysłów KŁ BÓR Namysłów 185

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 II Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku TL Brynek 283
2 Nauczycielski Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hesperus" Technikum Leśnego w Tułowicach   281
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich KŁ nr 15 DANIEL w Zagwiździu "LUPUS"   280
4 Zespół Reprezentacyjny Nadleśnictwa Brynek   278
5 Jenoty Pana Władka Technikum Leśne w Tułowicach 250
6 Młode Dziki   241
7 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Szyszka - Bend" Zespołu Szkół Tułowice Technikum Leśne w Tułowicach 235

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Hubert Bralin KŁ Hubert Bralin 276
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Stobrawski Róg" Nadleśnictwa Kluczbork Nadleśnictwo Kluczbork 273
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Strzelce Opolskie N-ctwo Strzelce Op. 268
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Silvarum TL Tułowice ZSL Tułowice 259

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Waltornia" przy Nadleśnictwie Zawadzkie Nadleśnictwo Zawadzkie 277

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Hubert Bralin KŁ Hubert Bralin 271
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Strzelce Opolskie N-ctwo Strzelce Op. 266
3 Zespół Sygnalistów przy Nadleśnictwie Brynek N-ctwo Brynek 250

Klasa MEs (muzyka myśliwska - duże rogi myśliwskie w stroju Es)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Stobrawski Róg" Nadleśnictwa Kluczbork Nadleśnictwo Kluczbork 260

PK - Występ pozakonkursowy

Galeria