XXXIV Festiwal Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza – Tuchola 2018

Organizatorzy zapraszają do udziału w

XXXIV Festiwalu Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza,

który odbędzie się 21 lipca 2018 roku w Tucholi
w ramach 59. Dni Borów Tucholskich

W dniu 21 lipca 2018 roku odbędzie się w Tucholi XXXIV Festiwal Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza. Ta cykliczna, organizowana od roku 1983 z okazji Dni Borów Tucholskich impreza, przyciąga do Tucholi liczne grono znawców muzyki myśliwskiej z kraju i zagranicy. Od ubiegłego roku Festiwal nosi imię swojego inicjatora i wieloletniego organizatora – Piotra Grzywacza.

Organizatorzy i Sponsorzy Festiwalu:

  • Polski Związek Łowiecki – Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy
  • Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwa z terenu Borów Tucholskich
  • Gmina Tuchola
  • Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi
  • Klub Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego
  • Komitet Organizacyjny „Sygnały Myśliwskie” w Tucholi

Patronat Honorowy:

  • Bartosz Michał Bazela - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu
  • Jacek Krzyżanowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Bydgoszcz
  • Ireneusz Bojanowski - Nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk
  • Karol Pawlicki  - Nadleśniczy Nadleśnictwa Dąbrowa
  • Kamil Walenciuk - Nadleśniczy Nadleśnictwa Runowo
  • Antoni Tojza – Nadleśniczy Nadleśnictwa Rytel
  • Piotr Kasprzyk – Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebciny
  • Sebastian Nowak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Zamrzenica
  • Jarosław Łyskawa - Nadleśniczy Nadleśnictwa Tuchola
  • Stefan Konczal - Nadleśniczy Nadleśnictwa Woziwoda
  • Tadeusz Kowalski – Burmistrz Tucholi
  • Michał Mróz - Starosta Tucholski
  • Piotr Marciniak – Dyrektor Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi
  • Marek Grugel – Łowczy Okręgowy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy
  • Bogusław Chłąd – Przewodniczący Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy

W ramach Festiwalu odbywają się poszczególne konkursy:

  • Kujawsko-Pomorski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich (Soliści – klasy D, C, B, A, Zespoły – klasy D, C, B, A, G)
  • Konkurs Muzyki Myśliwskiej (Klasy MB, MD, Mes, MSH)
  • Konkurs na wykonanie Hejnału Tucholi
  • Mistrzostwa Świata w grze na drewnianym Rogu Tucholskim (jeden dowolny utwór)
  • Konkurs na wykonanie Hejnału Łowiectwa Bydgoskiego

Konkurs sygnalistów myśliwskich jak i konkurs muzyki myśliwskiej odbywać się będą w oparciu o Regulamin ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.  Zestawy sygnałów obowiązujących w konkursie zostaną wylosowane i ogłoszone do publicznej wiadomości na stronie www.muzyka.mysliwska.pl w dniu 13 lipca 2018 roku.

UWAGA: W związku z trwającymi pracami remontowymi wyjątkowo w tym roku nie będzie możliwości zakwaterowania w obiektach Technikum Leśnego w Tucholi a Festiwal ma charakter jednodniowy. W razie potrzeby organizatorzy służą pomocą w organizacji i rezerwacji innych miejsc noclegowych.

 

Zgłoszenia udziału w Festiwalu jak i rezerwacja pobytu - wyłącznie w formie elektronicznej poprzez formularze na stronie www.muzyka.mysliwska.pl w zakładce "Formularz zgłoszeniowy"

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Karol Grzywacz, tel. 600 820 376, karol@halali.pl

 

Z leśnym pozdrowieniem
Darz – Bór

Karol Grzywacz
Komitet Organizacyjny
„Sygnały Myśliwskie w Tucholi”

Program

Sobota, 21.07.2018
09:00 - Otwarcie Festiwalu, przesłuchania konkursowe (rynek w Tucholi)
16:30 - Koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej "Hubertus" (rynek w Tucholi)
18:00 - Msza Hubertowska w oprawie muzyki myśliwskiej (kościół pw. Bożego Ciała w Tucholi)
19:00 - Koncert Galowy, ogłoszenie wyników (kościół pw. Bożego Ciała w Tucholi)

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw B

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Król polowania
  3. Jenot na rozkładzie

Klasa A i G zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa C (dla początkujących)

KO KR L M Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1       Kacper Bukała TL Starościn 287
2       Paweł Żagiel TL Starościn 285
3       Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 283
4 1     Hubert Sadowski TL Tuchola 274
5       Dominik Breske SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 271
6       Natalia Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 258
7       Natalia Napora KŁ nr 45 Myśliwiec w Biskupicach 258
8       Gracjan Ulewicz Zespół Szkół Leśnych w Goraju 258
9 2     Mikołaj Gwizdała TL Tuchola 253
10       Nikodem Nurczyk TL Tuchola 253
11 3   1 Wiktor Jaroszewski TL Tuchola 250
12       Wiktor Grzonkowski TL Tuchola 235

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR L M Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1     Paweł Suski Nadleśnictwo Skrwilno 282
2 2     Andrzej Skwiercz TL Tuchola 266
3 3     Paweł Rząsowski RZSM Nadleśnictwa Skrwilno 252
4 4 1 1 Jakub Dobersztyn Nadleśnictwo Wronki 247
5     2 Alojzy Brylewski KŁ nr 45 Myśliwiec w Debrznie 241
6       Kacper Lizakowski TL Tuchola 239
7 5     Emilia Marciniak KŁ nr 82 KNIEJA Łabiszyn 236

Klasa A (mistrzowska)

KO KR L M Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1       Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 298
2       Beniamin Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 295
PK   1 1 Karol Jurczyszyn KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich 289
3       Anna Tomaszewska KŁ nr 20 Dąbrowa Poznań 278
4 1   2 Mirosław Murawski Nadleśnictwo Skrwilno 273
5     3 Kazimierz Kroskowski KŁ ŻURAW Kościerzyna 270
6     4 Remigiusz Nowicki ZTM Venator WL UP Poznań 270
7     5 Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 265
8 2     Sławomir Murawski Nadleśnictwo Skrwilno 240

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna
M - Klasyfikacja myśliwych
L - Klasyfikacja leśników
PK - Klasyfikacja pozakonkursowa

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich KNIEJA SPMiKŁ na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 289
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Lisek z Dąbrowy KŁ LISEK Trzebiel, DĄBROWA Poz 285
3 II Zespół Sygnalistów Myśliwskich JENOT Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi Technikum leśne w Tucholi 268
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Brzuchowa Góra 208 Koła Łowieckiego nr 45 Myśliwiec w Debrznie KŁ Myśliwiec w Biskupicach 236

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 281
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich JENOT Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi Technikum Leśne w Tucholi 270
3 Wakacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich SŁONKA Lubuskie warte zachodu 264

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno Nadleśnictwo Skrwilno 248

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pomorskie Rogi przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 286
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno Nadleśnictwo Skrwilno 270

PK - Występ pozakonkursowy

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu