IX Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego” Lesko 2019

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół
Zespołu Szkół Leśnych w Lesku

oraz Dyrekcja Szkoły

zapraszają na

IX Podkarpacki Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
"O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego"

który odbędzie się

26 maja 2019 r.
w Zespole Szkół Leśnych w Lesku

 

Patroni honorowi:

  • Polski Związek Łowiecki
  • Bieszczadzki Park Narodowy
  • Liga Ochrony Przyrody
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
  • Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej

Patroni medialni:

  • Portal Regionalny esanok.pl
  • Portal Lesko24.pl
  • Bieszczadzki Portal Informacyjny Bieszczady24.pl
  • Portal P24.pl
  • Korso Gazeta Sanocka
  • Łowiec Galicyjski
  • Polskie Radio Rzeszów
  • TVP 3 Rzeszów

Dodatkowe atrakcje:

  • Konkursy wiedzy i umiejętności leśnych dla dzieci i dorosłych
  • Strzelnica sportowa
  • Wystawa przyrodniczo-leśna LKP "Lasy Bieszczadzkie"
  • Wystawa fotografii przyrodniczych
  • Degustacja gulaszu myśliwskiego

Program

26 maja 2019 r. (Niedziela)
08:30 Msza Święta w Kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Lesku
10:00 przesłuchania konkursowe w kategorii solistów
12:30 przesłuchania konkursowe w kategorii zespołów
15:00 ceremonia zakończenia, ogłoszenie wyników i koncert laureatów

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Zespoły

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw A

  1. Koniec polowania
  2. Apel na łowy
  3. Stój

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A i G zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Mikołaj Cemerys ZSP w Hoczwi 192
2 2 Adam Kobrzyński ZSP - Uherce Mineralne 175

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Krzysztof Opar ZSL Lesko 279
2 2 Maciej Drążek ZSL Lesko 276
3   Szymon Stefański TL Biłgoraj 276
4 3 Bartłomiej Blok ZSL Lesko 273
5   Karol Paradowski TL Biłgoraj 271
6 4 Hubert Karbowniczyn ZSL w Lesku 265
7 5 Zuzanna Pudełko ZSL Lesko 261
8 6 Jakub Wojtanowski ZSL Lesko 259
9 7 Natalia Rębisz ZSL Lesko 216

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Andrzej Wołkowicz N-ctwo Parczew 285
2 1 Hubert Inglot ZSL Lesko 284
3   Szymon Bucior UR Kraków 284
4 2 Jan Polaczek ZSL Lesko 282
5 3 Konrad Siemiątkowski ZSL Lesko 282
6   Kinga Kamińska ZSM Nigdy Nie Zagaśnie 276
7   Jakub Podleśny TL Biłgoraj 272
8   Karol Załęski TL- Biłgoraj 268
9 4 Piotr Kalin TL Biłgoraj 268
10 5 Dominik Józefczyk ZSL Lesko 268
11 6 Karol Wróbel UR Kraków 264
12   Jan Rawiak ZSL Lesko 260
13 7 Jędrzej Stankiewicz ZSM RDLP Krosno 257
14   Alicja Hutka UR Kraków 255
15 8 Dominika Staromiejska ZSM Nigdy Nie Zagaśnie 253

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Luiza Szatner TL Brynek 294
2 1 Aleksander Hołodniak N-ctwo Nowa Dęba 291
3   Maciej Żak SGGW Warszawa 289
4   Weronika Bieńko SGGW Warszawa 287
5   Grzegorz Lison UR Kraków 284
6 2 Paweł Gilewski SGGW w Warszawie 281
7 3 Natalia Juszczak UR Kraków 279
8   Sławomir Brodziak N-ctwo Józefów 278
9 4 Dariusz Marciniec SGGW Warszawa 277
10 5 Maciej Atemborski UR Kraków 277
11   Michał Jakubowski Nadleśnictwo Chełm 273
12   Łukasz Śliwiński SGGW w Warszawie 273
13 6 Mateusz Czech ZSM Echo Karpat LP 269
14   Jerzy Lendzion SGGW - Warszawa 268
15 7 Mateusz Jemioło KŁ. Lis - Lubzina 261
16 8 Bartosz Kopera KŁ Przepiórka - Mielec 260
17   Robert Kopacz ZO PZŁ Biała Podlaska 253
18   Andrzej Marcińczyk SGGW Warszawa 243
19   Rafał Rogowski UR Kraków 186

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 ZSM "Tropem Niedźwiadka" ZSL w Lesku   262
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Technikum Leśnego w Biłgoraju TL Biłgoraj 256

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich "Polesia Czar" przy RDLP w Lublinie   280
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Darz Bór" z Technikum Leśnego w Biłgoraju   278
3 ZSM "Tropem Rysia" ZSL w Lesku   261

Klasa G (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły mieszane - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Akteon" SGGW w Warszawie   298
2 ZSM Hagard   289
3 Zespół Sygnalistów "Echo Karpat" RDLP w Krośnie   273
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Tropem Wilka" przy Technikum Leśnym w Lesku   239
5 ZSM "Nigdy Nie Zagaśnie" przy Z.O. PZŁ w Lublinie   236

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Akteon" SGGW w Warszawie   298
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hagard"   281
3 Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich "Polesia Czar" przy RDLP w Lublinie   270
4 Zespół Sygnalistów "Echo Karpat" RDLP w Krośnie   258
5 ZSM "Nigdy Nie Zagaśnie" przy Z.O. PZŁ w Lublinie   235

Klasa MSH (muzyka myśliwska - salon hubertowski - instrumenty muzyczne niemyśliwskie lub myśliwskie i niemyśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Muzyki Dworskiej i Myśliwskiej "Echo Kniei" z Mielca   292