XI Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira” Kraków – Niepołomice 2019

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie
Nadleśnictwo Niepołomice
Zespół Sygnalistów Myśliwskich „HAGARD”
Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie

mają zaszczyt zaprosić na

XI Małopolski
Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej

„O Róg Zbramira”

który odbędzie się

13 kwietnia 2019 r.
na Zamku Królewskim
w Niepołomicach

Będziemy zaszczyceni, jeśli wezmą Państwo udział w konkursie i przyczynią się do ich kontynuacji oraz stworzenia wyjątkowej atmosfery podczas zmagań zarówno konkursowych jak i koleżeńskiego spotkania w Puszczy Niepołomickiej.

Nieprzekraczalny termin przyjmowania zgłoszeń mija 5 kwietnia 2019 r.

Uwagi:

  1. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie za pośrednictwem wypełnionych formularzy online
  2. Dla pierwszej osoby, która wypełni formularz zgłoszeniowy przewidziana jest nagroda od organizatorów konkursu!
  3. W przypadku, gdy kierownik zgłasza osobiście wszystkich solistów zespołu, w formularzu zgłoszeniowym SOLISTY należy w polu "e-mail" podać każdorazowo e-mail kierownika. Wówczas wszystkie potwierdzenia zostaną przesłane na jeden adres e-mail.
  4. Nie ma możliwości zgłaszania uczestnictwa w dniu Konkursu, tuż przed jego rozpoczęciem.
  5. Dla najlepszego solisty w klasie A czeka Nagroda Specjalna, ufundowana przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego.
  6. Przewidziana jest dodatkowa Klasyfikacja Leśników w kategorii solistów (kl. A), dlatego spełniających kryterium prosimy o wypełnienie rubryki „Pracownik LP”.
  7. W ramach Konkursu odbędzie się również Konkurs Muzyki Myśliwskiej, wobec tego prosimy wszystkich o przygotowanie partytur utworów w 5 kopiach.
  8. Tradycyjnie już, TVP Kraków wybierze uczestnika/uczestniczkę, której nada tytuł „Najbardziej medialnej postaci”.
  9. Ponownie!!! - spośród uczestników konkursu zostanie wylosowana atrakcyjna nagroda w postaci małego rogu myśliwskiego!
  10. Podczas koncertu galowego nastąpi rozstrzygnięcie V edycji konkursu fotograficznego „Róg Zbramira w obiektywie”. Regulamin konkursu i informacje będą dostępne na stronie internetowej RDLP w Krakowie. Również serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Jak co roku mamy atrakcyjne nagrody dla Laureatów konkursu fotograficznego.
  11. Organizatorzy zapewniają obiad dla wszystkich uczestników XI Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej „O RÓG ZBRAMIRA”
  12. NOCLEGI: Dla osób zainteresowanych dłuższym pobytem lub noclegiem po biesiadzie, informujemy, że informacja odnośnie pięciu 8-osobowych domków kempingowych przy Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach zostanie przekazana  w terminie późniejszym  (do końca marca br.)  ze względu na planowany remont domków.  W samych Niepołomicach są również hotele: Hotel Niepołomice oraz Hotel Novum. Dodatkowo można skorzystać z kompleksu wypoczynkowego (domki) – Bobrowe Rozlewisko położonym w Zabierzowie Bocheńskim – ok. 8 km od Niepołomic. Rezerwacje noclegów – poza domkami przy Obserwatorium – należy dokonywać we własnym zakresie.

 

I oczywiście zapraszamy na biesiadę na skraju Puszczy Niepołomickiej!

 

Kontakt do organizatorów:

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie
tel.: 12 630 52 26
e-mail: zbramir.krakow@gmail.com

  

Komitet Organizacyjny 
XI Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej 
"O Róg Zbramira"
Kraków-Niepołomice 2019


 Róg Zbramira w obiektywie

Róg Zbramira w obiektywie 2019


 

 

 

Plakat XI Konkursu O Róg Zbramira


Program

Sobota, 13 kwietnia 2019 r.

9:00 uroczyste otwarcie konkursu (dziedziniec Zamku Królewskiego w Niepołomicach)
9:30 - 16:00 przerwa kawowa w trakcie trwania konkursu (Komnata Rycerska Zamku Królewskiego)
9:30 - 13:00 przesłuchania konkursowe solistów (Sala Akustyczna i Sala Łukowa) *
13:00 - 16:00 przesłukchania konkursowe zespołów (dziedziniec Zamku) *
12:30 - 16:00 obiad dla uczestników (w trakcie przesłuchań)
16:30 - 18:00 Galowy Koncert Laureatów (Dziedziniec Zamku Królewskiego)
- występy gwiazd Koncertu Galowego:
  • Chór CANTICUM CATICORUM
  • „MIX TRUMPET BAND” pod kierownictwem Arkadiusza Garusa
- ogłoszenie wyników i występy laureatów
18:00 Finał podsumowujący Konkurs LP w Puszczy Niepołomickiej (uczestnicy konkursu i zaproszeni Goście - Punkt edukacyjno-turystyczny Leśnictwo Sitowiec)

* Godziny przesłuchań mają charakter informacyjny, są uzależnione od liczby uczestników - mogą powstać drobne przesunięcia czasowe

Zestawy sygnałów

Zespoły:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw B

  1. Koniec polowania
  2. Naganka naprzód
  3. Całość

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A i G zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Soliści:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1     Julian Walkowiak Szkoła Podstawowa w Ostrowie 178

Klasa C (dla początkujących)

KO KR L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1     Aistis Pučinskas Vytautas Mangnum University 293
2     Michał Makoś WKŁ 335 "Przyszłość" 290
3 1   Paweł Smogór Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa 288
4     Adrian Krasoń ZSM TL Brynek 287
5 2   Dorota Król ZSP Stary Sącz 284
6     Denis Jagoda ZSM TL Brynek 278
7 3   Szymon Kurzeja ZSP w Starym Sączu 276
8     Mantas Keteris Kurtinys 275
9     Jakub Podleśny TL Biłgoraj 273
10     Jan Segieda KŁ Cietrzew Warszawa 272
11     Maciej Operacz ZSM TL Brynek 268
12 4   Agnieszka Zębol ZSM "Królewscy" 264
13     Bartłomiej Blok ZSL Lesko 263
14 5   Hubert Szyszka ZSP w Satrym Sączu 262
15     Zuzanna Pudełko ZSL Lesko 250
16     Jakub Wojtanowski ZSL Lesko 241
17     Hubert Karbowniczyn ZSL Lesko 237
18 6   Maciej Bysiek ZSP Stary Sącz 237
19     Krzysztof Opar ZSL Lesko 231
20     Stanisław Walkowiak Szkoła Podstawowa w Ostrowie 226
21     Natalia Rębisz ZSL Lesko 153

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1     Julia Medyńska WKŁ 335 Przyszłość 294
2     Sławomir Darkowski ZSM Pasja 288
3     Bartosz Górka UR Kraków 285
4 1   Lidia Steczowicz Nadleśnictwo Nawojowa 284
5     Szymon Pawłowski ZSL w Zagnańsku 281
6     Hubert Inglot ZSL Lesko 281
7 2   Agnieszka Pabian Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska 280
8 3   Michał Patrzałek KSM HETMAŃSCY Tarnów 279
9     Tadas Goztautas Kurtinys 278
10     Andrzej Wołkowicz Nadleśnictwo Parczew 274
11     Piotr Domagała TL w Starościnie 274
12     Szymon Bucior UR Kraków 271
13     Tomasz Szendzielorz KŁ "Odyniec" Rudy 271
14     Krystian Stankowski Nadleśnictwo Bardo Śląskie 270
15     Wanessa Blizna ZSM TL Brynek 268
16 4   Bartłomiej Tobiasz KŁ Jedność Brzesko 268
17     Piotr Orych KŁ PRZEPIÓRKA W RADZYMINIE 265
18     Gražvydas Raila Kurtinys 264
19 5   Stanisław Szlachta KŁ Daniel Gliwice 260
20     Konrad Siemiątkowski ZSL Lesko 260
21 6   Przemysław Nosal Nadleśnictwo Nawojowa 257
22 7   Michał Popiela Nadleśncitwo Nawojowa 256
23     Grzegorz Ciemiecki ZMM Hubertus Kwidzyn 256
24     Inez Żerdzińska ZSM TL Brynek 255
25     Jan Rawiak ZSL Lesko 255
26 8   Tomasz Romanowski Nadleśnictwo Nawojowa 252
27 9   Leszek Węgrzyn ZSM "Królewscy" 252
28     Hubert Jagiełka ZSL w Zagnańsku 252
29 10   Teresa Setlak-Dula KŁ Głuszec 251
30     Sebastian Fila UR Kraków 250
31     Dominik Józefczyk ZSL Lesko 250
32 11   Tomasz Jankowski ZSM "Królewscy" 248
33     Adam Sobierajski ZSM TL Brynek 248
34 12   Michał Gunia ZSM "Królewscy" 247
35     Alicja Hutka UR Kraków 246
36     Jan Polaczek ZSL Lesko 246
37     Mateusz Tomaszek ZSM TL Brynek 245
38     Karol Wróbel UR Kraków 243
39 13   Łukasz Klara Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska 236
40     Jakub Golasz ZSM TL Brynek 231

Klasa A (mistrzowska)

KO KR L Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1     Luiza Szatner UR Kraków 295
2     Artur Sadowski UR Kraków 295
3 1   Piotr Gawełek LZD Krynica-Zdrój 294
4     Łukasz Śliwiński ZSM AKTEON 293
5     Weronika Bieńko ZSM AKTEON 291
6   1 Aleksander Hołodniak Nadleśnictwo Nowa Dęba 291
7     Oskar Pietrzyk WKŁ 335 "Przyszłość" 289
8     Maciej Żak ZSM AKTEON 288
9     Grzegorz Lison UR Kraków 287
10   2 Karol Nawrot Nadleśnictwo Siewierz 285
11 2   Bartłomiej Szlachta KŁ Daniel Gliwice 284
12   3 Dominika Dobrowolska Nadleśnictwo Herby 284
13     Piotr Musiolik KŁ Raróg Katowice 284
14     Rafał Rogowski UR Kraków 284
15     Ernest Pietrzyk WKŁ 335 "Przyszłość" 284
16 3   Jacek Siuty Willa Kurant-Zakopane 283
17   4 Karol Hussarek Nadleśnictwo Rybnik 280
18     Natalia Juszczak UR Kraków 280
19     Basia Rudnicka ZSM TL Brynek 278
20   5 Nikodem Dąbrowski Nadleśnictwo Chełm 277
21 4 6 Bartłomiej Sołtys Nadleśnictwo Nawojowa 277
22     Jurek Lendzion ZSM AKTEON 276
23     Jakub Humieniuk ZSM TL Brynek 276
24 5 7 Paweł Ormanty Nadleśnictwo Nawojowa 276
25     Paweł Gilewski ZSM AKTEON 273
26     Gabriel Chlebowski UR Kraków 271
27   8 Mateusz Zimny RDLP w Katowicach 271
28     Dariusz Marciniec ZSM AKTEON 271
29     Hyski Antoni Miejska Orkiestra Dęta Dąbrowa G. 271
30 6 9 Wojciech Kurzeja Nadleśnictwo Nawojowa 270
31 7   Jakub Konopka ZSM "Królewscy" 267
32   10 Magdalena Miszta Nadleśnictwo Siewierz 267
33   11 Sławomir Brodziak Nadleśnictwo Józefów 267
34 8   Siuty Józef Willa Kurant Zakopane 265
35     Mariusz Musiolik KŁ Raróg Katowice 253
36   12 Janusz Liana Nadleśnictwo Kobiór 252
37     Janusz Gocaliński KŁ Przepiórka Radzymin 247
38     Maciej Atemborski UR Kraków 244
39     Radosław Walkowiak KŁ nr 4 Słonka w Poznaniu 244
40     Andrzej Marcińczyk ZSM AKTEON 241
41 9   Michał Dobosz UR Kraków 238
42     Patrycja Kulak ZSM TL Brynek 235
43     Paweł Wilkowski ZSM TL Brynek 231
44 10 13 Andrzej Bochenek Nadleśnictwo Nawojowa 230
45     Audrius Pučinskas VMU Agriculture Academy 198

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna M - Klasyfikacja myśliwych

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespol myslivski "Kurtinys" Lithuania Kurtinys 285
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Legato" z Mazowsza KŁ Przepiórka w Radzyminie 274
3 Sygnaliści z ZSP Stary Sącz ZSP w Starym Sączu 254
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Tropem Rysia" przy Technikum Leśnym w Lesku ZSL w Lesku 252
5 Zespół Trębaczy Myśliwskich "Rodziny Walkowiaków" KŁ nr 4 SŁONKA w Poznaniu 239

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
PK Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hetmańscy" Z.O. PZŁ Tarnów ZO w Tarnowie 288
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku ZSL Zagnańsk 282
2 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Lublinie Polesia Czar RDLP Lublin 278
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Królewscy" Niepołomice MCDiD Niepołomice 268
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Kół Łowieckich "Raróg" i "Odyniec" KŁ Raróg-Odyniec 265
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Tropem Wilka przy Technikum Leśnym w Lesku ZSL w Lesku 239

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa Nadleśnictwo Nawojowa 290
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ "Przepiórka" w Radzyminie 290

Klasa G (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły mieszane - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "AKTEON" Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie WL SGGW w Warszawie 299
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Venandi ZSM Venandi 299
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hagard" UR Kraków 293
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku TL Brynek 288
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich pod zawołaniem "Nigdy nie zagaśnie" przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie Zarząd Okręgowy PZŁ w Lublinie 225

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "AKTEON" Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie WL SGGW w Warszawie 296
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Hagard" UR Kraków 293
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ "Przepiórka" w Radzyminie 288
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Venandi ZSM Venandi 288
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa Nadleśnictwo Nawojowa 284
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego Przepiórka w Radzyminie KŁ Przepiórka w Radzyminie 279
7 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku TL Brynek 275
8 Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Lublinie Polesia Czar RDLP Lublin 263

Klasa MSH (muzyka myśliwska - salon hubertowski - instrumenty muzyczne niemyśliwskie lub myśliwskie i niemyśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 JESENIČTÍ TRUBAČI vlastni 292
2 Zespol Sygnalistow Vytautas Magnum University Agriculture Academy VMU Agricultury Academy 270

PK - Występ pozakonkursowy

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu