XIX Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich „O Statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego” Barwice 2019

Komitet Organizacyjny Zachodniopomorskiego Przeglądu Sygnałów Myśliwskich informuje, że Ośrodek Kultury i Turystyki w Barwicach oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związzku Łowieckiego w Koszalinie w dniu 01 czerwca 2019 organizuje

XIX Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich o Statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego

Zapraszamy do wzięcia udziału w przeglądzie solistów oraz zespoły sygnalistów myśliwskich. Przegląd odbędzie się w następujących kategoriach:

  • indywidualna – klasa: D, C, B, A, leśnicy
  • zespołowa – klasa: D ,C, B, A, G

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 maja 2019 r. pod adresem:

Ośrodek Kultury i Turystyki
ul. Wojska Polskiego 15
78 - 460 Barwice
Tel/fax  94 373 60 25 
e-mail: zpsm-b@wp.pl.

Decyduje data wpływu do sekretariatu!!!

Zgłoszenia po terminie dyskwalifikuje w udziale XIX Zachodniopomorskiego Przeglądu Sygnałów Myśliwskich

Zestawy konkursowe zostaną ogłoszone na stronach: www.okitbarwice.naszgok.pl, www.muzyka.mysliwska.pl w dniu 24 maja 2019 r.

 

Darz Bór

 


 

Regulamin dotyczący klasy Leśnicy rozgrywanej podczas XIX Zachodniopomorskiego Przeglądu Sygnałów Myśliwskich o statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego  w dn. 01.06.2019 r.

  • Kategoria indywidualna leśnicy dotyczy wyłącznie pracowników Lasów Państwowych, reprezentujących w konkursie Nadleśnictwo.
  • Kategoria indywidualna leśnicy jest dla uczestników nie biorących udziału w przeglądzie, w kategorii indywidualnej wg regulaminu Klubu Sygnalistów.
  • Uczestnicy przeglądu w klasie Leśnicy wykonują 2 sygnały myśliwskie  wylosowane  z  ogólnej klasyfikacji konkursowej KSM PZŁ prezentowane w odpowiedniej kolejności.

Program

XIX Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich - 1 czerwca 2019 r.

10.00 Otwarcie biura organizacyjnego - Ośrodek Kultury i Turystyki, ul. Wojska Polskiego 15, Barwice
10.30 Rozpoczęcie przeglądu, przesłuchania sygnalistów w klasach D, C, B, A, leśnicy oraz zespołów  w klasach D, C, B, A, G.
14.30 – 15.30 Turniej Łuczniczy dla sygnalistów o puchar Dyrektora OKIT - miejsce - podwórko OSP
16.00 Wręczanie nagród laureatom XIX ZPSM - scena w Parku Miejsckim oraz w konkursie plastycznym i turnieju łuczniczym
17.00 Prokop Band - występ zespołu Festiwal
Festiwal Piosenki Przyrodniczej "NatureArt" - występy dzieci - przedszkole, szkoły podstawowej, świetlice wiejskie oraz zespoły Ośrodka Kultury
18.00 - 19.00 Turniej rodzinny
19.30 - 20.30 Dyskoteka dla dzieci
20.30 - 24.00 Disco pod gwiazdami DJ Angelo

Nagrody nie odebrane podczas Koncertu Laureatów zostaną przekazane na konto innych projektów kulturalnych organizowanych przez Organizatorów Zachodniopomorskiego Przeglądu Sygnałów Myśliwskich.

 

 

Zestawy sygnałów

Soliści:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw B

  1. Koniec polowania
  2. Naganka naprzód
  3. Całość

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Leśnicy

  1. Powitanie
  2. Posiłek

 

Zespoły:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

Klasa G zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Wiktor Niedzielin Nadleśnictwo Okonek 206
2 2 Krzysztof Kaczmarek Nadleśnictwo Okonek 199
3 3 Grzegorz Wysocki Nadleśnictwo Okonek 199
4   Julian Walkowiak ZS w Otorowie 175

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Jakub Łosek Nadleśnictwo Okonek 285
2 2 Dominik Olak Technikum Leśne w Warcinie 270
3   Natalia Napora KŁ nr 45 Myśliwiec w Biskupicach 251
4   Stanisław Walkowiak ZS w Otorowie 244
5   Hubert Kowalski KŁ nr 45 Myśliwiec w Biskupicach 226

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Wojciech Niezgódka Nadleśnictwo Okonek 283
2 1 Patrycja Baryła ZTM ZSZL W GORAJU 281
3 2 Eryk Nadarzyński Nadleśnictwo Okonek 279
4 3 Jakub Górecki Nadleśnictwo Barlinek 272
5 4 Gracjan Ulewicz ZSL w Goraju 264
6 5 Justyna Makoś KŁ Knieja Szczecin 263
7 6 Filip Winnicki KŁ Knieja Szczecin 255
8 7 Katarzyna Janicka Nadlesnictwo Choszczno 247
9   Alojzy Brylewski KŁ nr 45 Myśliwiec w Debrznie 242

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Dawid Kotowicz Nadleśnictwo Okonek 291
2   Marta Pluto Pądzińska SPMiKŁna zamku w Bytowie 276
3 2 Piotr Winnicki Nadleśnictwo Borne Sulinowo 276
4   Jan Maciejewski ZTM ZSL w Goraj 271
5 3 Paweł Plaskacz   261
6   Radosław Walkowiak KŁ nr 4 Słonka w Poznaniu 235
7   Łucja Walkowiak Gimnazjum w Otorowie 232

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich Rodziny Walkowiaków Gajówka Koziołówka 258
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Brzuchowa Góra 208 Koła Łowieckiego nr 45 Myśliwiec w Debrznie KŁ Myśliwiec w Biskupicach 247
3 II Zespół Trębaczy Myśliwskich Goraj ZSL Goraj 241

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Echo Kniei działjący przy Nadleśnictwie Okonek Nadlesnictwo Okonek 297
2 Zespół Sygnalistów Myśłiwskich GRYF Zarzadu Okregowego PZŁ w Szczecinie Zarząd Okręgowy PZŁ Szczecin 281
3 Sygnaliści Koła Łowieckiego Knieja Szczecin - Dobrzański Złoty Szpon KŁ Knieja Szczecin 278

Klasa G (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły mieszane - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich GON   291

PK - Występ pozakonkursowy