XVI Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej - Sierakowice 2019

XVI Festiwal Kultury Łowieckiej KNIEJA 2019

Organizatorzy:

  • Gmina Sierakowice
  • Gmina Somonino
  • Pomorskie Towarzystwo Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej
  • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Gdańsku
  • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku

Patronat Honorowy:

  • Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk
  • Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego – Jan Kleinszmidt
  • Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku – Bartłomiej Obajtek
  • Starosta Kartuski - Bogdan Łapa
  • Nadleśniczy Nadleśnictwa Kartuzy - Michał Majewski

 


Realizatorzy:

  • Koło Łowieckie „Słonka” Sierakowice
  • Koło Łowieckie „Łabędź” Kartuzy z siedzibą w Goręczynie
  • Koło Łowieckie „Szarak” Gdańsk
  • Koło Łowieckie „Knieja” Gdańsk
  • Koło Łowieckie im. Wojskiego Gdańsk
  • Koło Łowieckie „Szarak” Tczew

Sponsorzy:

Patronat medialny:

Patronat medialny

 

Zakwaterowanie

Uczestnikom przeglądu i festiwalu, którzy zamierzają przyjechać wcześniej, po konkursie zostać dłużej i skorzystać z noclegów – organizatorzy proponują rezerwację kwater agroturystycznych  nad pięknymi kaszubskimi jeziorami w Gminie Sierakowice – udzielimy zainteresowanym wszelkiej pomocy.
Do morza i Łeby jest tylko 57 km- to godzina - jazdy warto pojechać.
W promieniu 15 km od Sierakowic kwatery nad jeziorami w Chmielenie, Gowidlinie, Kamienicy
Królewskiej, Łapalicach – przepiękne miejsca – polecamy

Kontakt:

Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach
ul. Kartuska 27
83-340 Sierakowice
www.gok.sierakowice.pl
e-mail: gok.sierakowice@gmail.com
Tel: 58 681 62 14; 58 684 76 02

Program

4 lipca 2019 r. (czwartek) - Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie
12.00 Otwarcie wystawy zdjęć Marcina Zawadzkiego
5 lipca 2019 r. (piątek) - Drewniany Zabytkowy Kościół w Sierakowicach
18.00 Otwarcie wystawy prac malarskich Krzysztofa Grebasza
Koncert zespołu Pawła Nowaka wraz z zespołem Klezmoret
13 lipca 2019 r. (Sobota) - Ogródek Edukacyjny - Targowisko, ul. Piwna
9.00 - 13.00
  • pokazy sokolników
  • pokaz ras psów myśliwskich 
  • kącik przyrodniczy i konkursy przyrodnicze
  • zabawy i konkursy dla dzieci
  • kuchnia myśliwska – Koła Gospodyń Wiejskich
  • występ Klubu Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice
13 lipca 2019 r. (sobota) - Drewniany Zabytkowy  Kościół w Sierakowicach
11.00 Oficjalne otwarcie Festiwalu Kultury Łowieckiej KNIEJA
XV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej,
Przegląd o „Fanfarę Żurawia”
11.20 III Praktyczny kurs wabienia jeleni zakończony konkursem
13.00 V Kaszubski Konkurs Oceny Poroży Jeleni
15.00 Hejnał Festiwalu Kultury Łowieckiej KNIEJA
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród:
- V Kaszubskiego Konkursu Oceny Poroży Jeleni
- XV Kaszubskiego Przeglądu Sygnałów
- III Konkursu wabienia Jeleni
- XV Kaszubskiego Przeglądu Muzyki Myśliwskiej
Przejście do Ołtarza Papieskiego / kościoła pw. św. Marcina
Koncert laureatów 
16.00 Msza Święta Hubertowska przy Ołtarzu Papieskim / w kościele pw. św. Marcina
13 lipca 2019 r. (sobota) OSTRZYCE - Scena Koncertowa
14.00 Powitanie i program dla dzieci
15.00 Pokaz psów ras myśliwskich
16.00 Zespół Muzyki Myśliwskiej „Hubertus” ze Sztumu
17.15 Bliza
18.30 Dido
20.30 Zespół muzyki tanecznej Cristo Dance
22.30 Biesiada z Agnieszką i Piotrem
13 lipca 2019 r. (sobota) MIRACHOWO - Leśniczówka
 18.00 Biesiada Myśliwska (impreza biletowana)
Pomorskie Towarzystwo Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej

Zestawy sygnałów

Kategoria solowa

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Wiktor Niedzielin Nadleśnictwo Okonek 197
2   Krzysztof Kaczmarek Nadleśnictwo Okonek 196
3   Maria Stupienko WKŁ Jeleń Lidzbark Warmiński 194
4   Adam Goluch Leśnik Górowo Iławieckie 193
5   Zuzanna Witka GOK Sierakowice 189
6   Wojciech Strzelecki GOK Sierakowice 184
7   Julian Walkowiak ZTM Rodziny Walkowiaków 175
8   Franciszek Strzelecki GOK Sierakowice 173

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Grzegorz Wysocki Nadleśnictwo Okonek 292
2   Jakub Łosek Nadleśnictwo Okonek 285
3   Alicja Staruch UWM Olsztyn 282
4   Kacper Olszewski GOK Sierakowice 276
5   Filip Lewicki TL Warcino 270
6   Pedro Canchaya-Kralewski KŁ Rogacz Starogard Gdański 265
7   Jonasz Kaźmierczak SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 264
8   Klaudia Stupienko WKŁ Jeleń Lidzbark Warmiński 261
9   Cezary Kwidziński GOK Sierakowice 244
10   Stanisław Walkowiak ZTM Rodziny Walkowiaków 240
11   Dominika Rozmus UWM Olsztyn 160

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Wojciech Niezgódka ZTM Nadleśnictwa Okonek 283
2   Eryk Nadarzyński Nadleśnictwo Okonek 281
3   Mikołaj Ciesielski UWM Olsztyn 280
4   Jonasz Mielewczyk GOK Sierakowice 275
5   Michał Czapiewski Nadleśnictwo Cewice 271
6   Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 267
7   Grzegorz Bukała KŁ nr 7 Sokół Gdańsk 258
8   Łukasz Grabowski GOK Sierakowice 255
9   Radosław Walkowiak KŁ nr 4 Słonka Poznań 253
10   Piotr Pomostowski Nadleśnictwo Smolarz 239

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Beniamin Wroński TL Warcino 294
2   Tadeusz Piankowski ZSM JANTAR RDLP Gdańsk 290
3   Ernest Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 290
4   Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 275
PK   Karol Grzywacz KŁ nr 140 Słonka w Woziwodzie 268
5   Alfred Ferenc KŁ Gwardia Słupsk 264
6   Maciej Rewers ZSM Jantar RDLP Gdańsk 250

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna
PK - Występ pozakonkursowy

Zespoły

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich ECHO KNIEI przy Nadleśnictwie Okonek Nadleśnictwo Okonek 273
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich NIEDŹWIEDZIE przy GOK Sierakowice GOK Sierakowice 266
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich DERKACZ Górowo Iławieckie   231

Klasa MSH (muzyka myśliwska - salon hubertowski - instrumenty muzyczne niemyśliwskie lub myśliwskie i niemyśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Artemis UWM w Olsztynie UWM w Olsztynie 261

Galeria

Autorzy zdjęć:

  • Marek Grochalski
  • Kazimierz Kroskowski

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu