XVI Lubuski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Gorzów Wielkopolski 2019

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Gorzowie Wielkopolskim

Ma zaszczyt zaprosić na

Lubuski Festiwal Muzyki Myśliwskiej
w Gorzowie Wielkopolskim

Festiwal odbędzie się
12 maja 2019 r.
na błoniach nadwarciańskich (przy ul. Fabrycznej)

W ramach festiwalu odbędą się:

  • Lubuski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
  • Lubuski Konkurs Muzyki Myśliwskiej
  • Konkurs Szlachetnej Sztuki Wabienia Jeleni
  • Konkurs na najciekawszy zrzut jelenia
  • Pokaz sokolniczy
  • Pokaz psów ras myśliwskich
  • Wystawa Kolekcjonerska z okazji 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego

Dodatkowe atrakcje: stoiska kulinarne i rzemieślnicze, wystawy przyrodnicze i kolekcjonerskie oraz gry i zabawy dla dzieci.

Tradycyjnie odbędą się przesłuchania w dodatkowych kategoriach Senior oraz Zespołów Rodzinnych. Zainteresowani proszeni są o zaznaczenie stosownych rubryk w formularzach zgłoszeniowych. Termin zgłaszania udziału w konkursach upływa 07.05.2019 roku.

Więcej informacji można znaleźć również na stronach ZO PZŁ w Gorzowie Wielkopolskim (www.pzl.gorzow.pl) oraz na stronie facebook.com/Gorzowskie Knieje


Program

12 maja 2019 r. (niedziela)
09:00 Uroczyste otwarcie
09:30 - 10:30 Przesłuchania solowe w klasach: D - dziecięca, S- Senior i C - początkująca
10:30 - 11:00 Rozpoczęcie konkursu na najciekawszy zrzut jelenia, Pokaz sokolniczy
11:00 - 12:30 Przesłuchania solowe w klasach B - średnio-zaawansowana i A - mistrzowska
12:30 - 13:30 Pokaz psów ras myśliwskich
13:30 - 14:30 Przesłuchania zespołowe w klasach: D - dziecięca, C - początkująca, B - średnio-zaawansowana, G - mistrzowska i R - zespoły rodzinne
14:30 - 15:00 Wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie fotograficznym im. Włodzimierza Korsaka
15:00 - 16:00 Konkurs wabienia jeleni
16:00 - 17:00 Przesłuchania zespołowe w klasie MB - muzyka myśliwska
17:30 Podsumowanie Lubuskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Koncert galowy oraz wręczenie nagród i wyróżnień

Zestawy sygnałów

Kategoria solowa

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Klasa Senior - dwa dowolne sygnały

Kategoria zespołowa

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw E

  1. Koniec polowania
  2. Zbiórka myśliwych
  3. Apel na łowy

Klasa B zestaw B

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Król polowania
  3. Jenot na rozkładzie

Klasa A i G zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

Klasa Zespołów Rodzinnych - dwa dowolne sygnały

Konkurs muzyki myśliwskiej

Klasa MB - trzy dowolne utwory muzyki myśliwskiej

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Mikołaj Dorocki SP im. A.Fiedlera w Zielonej Górze 181
2 2 Antoni Matuszewski KŁ "Grandel" Przygubiel 181
3   Julian Walkowiak Szkoła Podstawowa w Otorowie 167

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 293
2 1 Jakub Sydoruk Technikum Leśne w Starościnie 270
3 2 Nikodem Korkiewicz Technikum Leśne w Starościnie 264
4   Andrzej Barcz Zespół rodzinny 263
5   Janina Barcz Zespół Rodziny Barcz 263
6 3 Paweł Domagała Technikum Leśne w Starościnie 262
7 4 Aleksandra Pieczonka Technikum Leśne w Starościnie 255
8   Stanisław Walkowiak Szkoła Podstawowa w Otorowie 246
9 5 Ryszard Król KŁ "Raróg" Zielona Góra 229
10   Oliwia Andrzejewska ZSL w Rogozińcu 222

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Kacper Bukała Technikum Leśne w Starościnie 275
2 2 Paweł Kubiszyn Technikum Leśne w Starościnie 273
2 2 Piotr Domagała Technikum Leśne w Starościnie 273
3 3 Paweł Żagiel Technikum Leśne w Starościnie 273
4 4 Diana Fiedorowicz Koło Łowieckie "Żuraw" Brójce 270
5 5 Jan Kuźmiński Technikum Leśne w Starościnie 267
6   Mieszko Górecki Zespół Szkół Leśnych w Goraju 266
7 6 Piotr Pomostowski ZTM Venator 263
8   Lars G Truedsson Skanes Jakthorn 262
9   Maciej Stosik ZTM Venator WL UP Poznań 259
10   Jacob Bengtsson Skanes Jakthorn 253
11   Dawid Urbaniak Technikum Leśne w Starościnie 246
12   Adam Barcz Zespół rodzinny 244
13   Michał Jułkowski Technikum Leśne w Starościnie 227

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Karol Jurczyszyn KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich 296
2 2 Hubert Jurczyszyn KŁ Knieja w Strzelcach Krajeńskich 292
3 3 Karol Chmielewski BULiGL w Gorzowie Wielkopolskim 290
4   Anna Tomaszewska ZTM Venator WL UP Poznań 289
5 4 Remigiusz Nowicki ZTM Venator WL UP Poznań 287
6 5 Wojciech Walkowiak ZSL w Rogozińcu 284
7   Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 279
8   Magdalena Szulc KŁ Żuraw Brójce 277
9 6 Filip Nowak KŁ "Rogacz" w Międzyrzeczu 268
10   Stanisław Mataszewski ZTM Venator WL UP Poznań 264
11   Roman Wesołkowski KŁ Lis Bystrzyca Kłodzka 263
12   Szymon Chruszczewski ZTM Venator WL UP Poznań 261
13 7 Patryk Czekalski ZTM Venator WL UP Poznań 258
14   Radosław Walkowiak KŁ nr 4 Słonka w Poznaniu 252
15 8 Tomasz Sywiec ZTM Venator WL UP Poznań 251

Klasa Seniorów

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Lars G Truedsson Skanes Jakthorn 182

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Signum" KŁ "Żuraw" Brójce 269
2 Sygnaliści z Dąbrowy Krzymowskiej Rodzina Barcz 266
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głos Kniei ZSL Rogoziniec ZSL w Rogozińcu 252
4 Zespół Trębaczy Myśliwskich Rodziny Walkowiaków Gajówka Koziołówka 232

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy Technikum Leśnym w Starościnie Technikum Leśne w Starościnie 272

Klasa A (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły jednorodne - małe lub duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Trębaczy Myśliwskich Venator Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu WL UP w Poznaniu 270

Klasa G (sygnały myśliwskie - mistrzowska - zespoły mieszane - małe i duże rogi myśliwskie)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gorzowska Knieja SITLiD Oddz. w Szczecinie 287
PK Skanes Jakthorn Skania - Szwecja 235

Klasa MB (muzyka myśliwska - rogi myśliwskie w stroju B)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Gorzowska Knieja SITLiD Oddz. w Szczecinie 274
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pomorskie Rogi przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 258
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Starościnie / Rzepinie ZSL w Starościnie 255
4 Skanes Jakthorn Skania - Szwecja 250

Konkurs Zespołów Rodzinnych

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Sygnaliści z Dąbrowy Krzymowskiej Rodzina Barcz 194
2 Zespół Trębaczy Myśliwskich Rodziny Walkowiaków Gajówka Koziołówka 177

PK - Występ pozakonkursowy

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

Formularz zgłoszeniowy zespołu