XVIII Konkurs Sygnalistów Myśliwskich Sudeckiej Krainy Łowieckiej „O Kryształowy Róg” – Świdnica 2019

ZAPROSZENIE NA KONKURS SYGNALISTÓW MYŚLIWSKICH

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Wałbrzychu, Urząd Miasta Świdnica, Nadleśnictwo Świdnica, Świdnicki Klub Tradycji i Kultury Łowieckiej oraz Koła Łowieckie „Dzik” Świdnica, „Głuszec” Świdnica, „Knieja” Świdnica, „Orzeł” Świdnica, „Nemrod” Świebodzice, „Sylwan” Świdnica, „Jeleń” Strzegom

podczas obchodów Dni Świdnicy oraz tradycyjnego Święta Dzika organizują otwarty XVIII Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Kryształowy Róg”, który rozpocznie się o godzinie 9.00 w dniu 1 czerwca 2019 r. w Rynku w Świdnicy.

Konkurs jest jednocześnie eliminacjami do Krajowego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich na 2020 r. dla uczestników z Dolnego Śląska, w jego ramach odbędą się przesłuchania solistów w klasach kwalifikacyjnych – D, C, B, A i zespołów w klasach – D, C, B, A, G oraz zespołów w klasach muzyki myśliwskiej MB, MEs i MSH.
Zgłoszenia na uniwersalnych kartach należy kierować w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja br. na adres Zarządu Okręgowego PZŁ w Wałbrzychu ul. 1 Maja 158 58-305 Wałbrzych, e-mail zo.walbrzych@pzlow.pl. Ze względów organizacyjnych prosimy nie przekraczać ww. terminu.

Losowanie zestawów konkursowych przez jury i organizatorów odbędzie się przed konkursem i zostanie ogłoszone w terminie do 20 maja na stronie internetowej Zarządu Okręgowego (www.walbrzych.pzlow.pl)

XVIII Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Kryształowy Róg” będzie przeprowadzony zgodnie z „Regulaminem Ogólnopolskich Konkursów Sygnalistów Myśliwskich”.

Organizatorzy zapewniają nieodpłatnie jeden ciepły posiłek dla uczestników konkursu.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego

 

 

Kontakt:

ZO PZŁ w Wałbrzychu
ul. 1 Maja 158
48-305 Wałbrzych

zo.walbrzych@pzlow.pl
Tel: 74 842 50 62
Faks: 74 848 59 57

Program

1 czerwca 2019 r. (sobota)
09:00 Otwarcie XVIII Konkursu Sygnalistów Myśliwskich „O Kryształowy Róg”
Rynek w Świdnicy
09:30 Przesłuchania solistów i zespołów w Teatrze Świdnickiego Ośrodka Kultury
14:30 Koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Odgłosy Kniei” przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Wałbrzychu
15:00 Ogłoszenie wyników konkursu sygnalistów, rozdanie nagród, koncert laureatów
Rynek w Świdnicy
18:00 Msza Św. Hubertowska
Katedra w Świdnicy

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa C zestaw A

  1. Koniec polowania
  2. Apel na łowy
  3. Stój

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Zespoły:

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw B

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Król polowania
  3. Jenot na rozkładzie

Klasa A i G zestaw B

  1. Powitanie
  2. Darz Bór
  3. Muflon na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D (dzieci do lat 12)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Mikołaj Dorocki KŁ "Jeleń" w Legnicy 199
2 2 Jakub Siwa KŁ Jele˝ Rychtal 194
 3   Zofia Wołyniec KŁ "Szarak" Jelcz-Laskowice 179
 4   Jan Koczela   175

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Daniel Staszczyk KŁ "Trop" w Głuszycy 266
 2   Zbigniew Lewandowski KŁ "Głuszec" w Polanicy-Zdrój 266
 3   Wojciech Zbrzeźniak KŁ "Darz Bór" w Lądku-Zdrój 263
 4   Łukasz Irisec Nadleśnictwo Świdnica 260
 5   Daniel Koczela KŁ "Głuszec" Polanica-Zdrój 251
 6   Rafał Borys   250
 7   Mariusz Weiss KŁ "Głuszec" w Polanicy 227
 8   Łukasz Świeboda KŁ "Głuszec" w Polanicy 218

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
 1   Filip Sioch ZO PZŁ we Wrocławiu 287
 2   Anna Świerzowska Nadleśnictwo Lubin 285
 3   Karolina Bigos Nadleśnictwo Zdroje 282
 4   Emilia Luźniak ZO PZŁ we Wrocławiu 263
 5   Paweł Marcinkiewicz KŁ "Diana" Nowa Ruda 262
 6   Mieczysław Plata KŁ "Leśnik" Jarkowice 260
 7   Hubert Prask KŁ "Knieja" WrocŁaw 259
 8   Krystian Stankowski Nadleśnictwo Bardo Śląskie 256
 9   Michał Hołub KŁ "Lis" w Bystrzycy Kłodzkiej 235

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
 1   Roman Wesołkowski KŁ "Lis" w Bystrzycy Kłodzkiej 269
2 1 Michał Komar-Gacki   265
 3   Paweł Majewski Nadleśnictwo Śnieżka 255

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
 1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Muflonowe rogi" Nadleśnictwo Świdnica 256
 2 Sowiogórskie Echo ZO PZŁ Walbrzych 251
 3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Muflony ziemi kłodzkiej"   212

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
 1 ZSM "Tryk" w Bystrzycy Kłodzkiej   267
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Tryton"   266

PK - Występ pozakonkursowy

Galeria