IV Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Andrzeja Rokickiego – Piotrków Trybunalski 2022 EW

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego
w Piotrkowie Trybunalskim
oraz
Zespół Sygnalistów Myśliwskich RABIEC
mają zaszczyt zaprosić na

IV Konkurs Sygnalistów Myśliwskich
im. Andrzeja Rokickiego

który w tym roku odbędzie się 12 listopada w Piotrkowie Trybunalskim. Konkurs, wzorem lat ubiegłych, będzie odbywał się w następujących kategoriach:

  • w kategorii indywidualnej w klasach D, C, B, A
  • w kategorii zespołowej w klasach C, B, A, G
  • w klasie mistrzowskiej gry na rogu myśliwskim.

Poza konkursem każdy zespół będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności mieszkańcom Piotrkowa w 3 dowolnych utworach o tematyce myśliwskiej (wykonanie utworów na dowolnych instrumentach).

Przesłuchania solistów w klasie mistrzowskiej gry na rogu myśliwskim mają na celu rywalizacje najlepszych polskich sygnalistów i upamiętnienie patrona konkursu Andrzeja Rokickiego. Podczas tej edycji soliści-mistrzowie zaprezentują trzy obowiązkowe utwory: Hejnał Polskiego Związku Łowieckiego (muz. Karol Emil Kroskowski), Hymn Piotrkowskich Myśliwych (muz. Andrzej Rokicki) i Pobudka spalska (na podstawie muz. Artura Śliwińskiego). Nuty w załącznikach.

Konkurs w klasach sygnałów myśliwskich stanowi eliminacje województwa łódzkiego do Ogólnopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich w 2023 roku.

W czasie konkursu przewidziano związane z tematyką łowiecką wystawy na Zamku w Piotrkowie Trybunalskim.

W niedzielę 13 listopada o godzinie 13.00 w Klasztorze Ojców Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się coroczna Piotrkowska

Msza Hubertowska, w której oprawę muzyczną mogą zaangażować się wszystkie chętne zespoły.

Z myśliwskim pozdrowieniem
DARZ BÓR
Kierownik ZSM RABIEC
Tomasz Stępień


 

Kontakt:

Tomasz Stępień
tel.: 722 093 580
e-mail: tomekstepien4@wp.pl


 

Program

Sobota, 12.11.2022
8.30 Otwarcie konkursu na Rynku Trybunalskim przemarsz sygnalistów do Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim
pl. Zamkowy 4
9.00 Przesłuchania solistów w klasie D,C,B,A
ok. 10.30 Przerwa, Prezentacja sylwetki Andrzeja Rokickiego
11,00 Przesłuchania  zespołowe w klasie C,B,A,G
12.00 Obiad
13.00 Prezentacja muzyki myśliwskiej (Rynek Trybunalski)
ok. 14.00 - 15.00 Ogłoszenie wyników - koncert laureatów
Muzeum
Niedziela, 13.11.2022
13.00 Uroczysta Msza Hubertowska Piotrkowskich Myśliwych
Klasztor OO. Bernardynów, ul. Słowackiego 2

Zestawy sygnałów

Soliści

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw B

  1. Koniec polowania
  2. Naganka naprzód
  3. Całość

Klasa B zestaw B

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Król polowania
  3. Jenot na rozkładzie

Klasa A zestaw C

  1. Powitanie
  2. Pasowanie myśliwskie
  3. Kozica na rozkładzie

Zespoły

Klasa C zestaw D

  1. Koniec polowania
  2. Rozładuj broń
  3. Królik na rozkładzie

Klasa B zestaw A

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Posiłek
  3. Sarna na rozkładzie

Klasa A i G zestaw A

  1. Powitanie
  2. Pobudka
  3. Łoś na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa C (dla początkujących)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Szymon Giemza Koło Łowieckie "Hubertus" w Lublińcu 282
2   Tobiasz Bieniek Koło Łowieckie "Bór-Katowice" 280
3 1 Julita Siatkowska ZO PZŁ Piotrków Trybunalski 259
4   Paweł Górski WKŁ 335 Przyszłość 256
5   Robert Kozikowski - 256
6   Jakub Wojtanowski Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie 243
7   Mikołaj Górka Technikum Leśne w Brynku 236

Klasa B (dla średniozaawansowanych)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Tomasz Bieniek Technikum Leśne w Brynku 292
2 1 Patryk Piotrowski Technikum Leśne Zagnańsk 277
3 2 Bartłomiej Gawron ZO PZŁ Piotrków Trybunalski 265
4 3 Jakub Humieniuk ZSM Basior 257
5   Bartosz Górka Nadleśnictwo Kłobuck 257
6   Łukasz Szachnowski Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie 246
7 4 Michał Dacko Nadleśnictwo Kolumna 244
8   Dawid Kowalczyk Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie 241
PK   Robert .Kozikowski - 236

Klasa A (mistrzowska)

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Ernest Pietrzyk WKŁ 335 "Przyszłość" 289
2   Oskar Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 281
3   Szymon Bucior ZSM Hagard 264
4   Sebastian Fila Nadleśnictwo Lubliniec 264
5 1 Tomasz Stępień ZO PZŁ Piotrków Trybunalski 258
6   Sławomir Darkowski ZSM Pasja 250
7 2 Maciej Magier KŁ ZŁOM w Pabianicach 220

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna
PK - Występ pozakonkursowy

Zespoły

Klasa C (sygnały myśliwskie - dla początkujących)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Makia" KŁ "Bór" Katowice 291
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Wojskowego Koła Łowieckiego 335 Przyszłość WKŁ 335 Przyszłość 286
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "ORION" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie   240

Klasa B (sygnały myśliwskie - dla średniozaawansowanych)

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pasja KŁ Przepiórka w Radzyminie 289
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Rabiec Zarządu Okręgowego PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim ZO PZŁ Piotrków Trybunalski 276
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Basior"   247

 

Konkurs w Mistrzowskiej Grze na Rogu Myśliwskim

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Adam Migurski Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach 290
2 Ernest Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 281
3 Oskar Pietrzyk WKŁ 335 Przyszłość 272

Galeria

fot.: Andrzej Wierzbieniec

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy solisty

 

Formularz zgłoszeniowy zespołu