Nowa impreza myśliwska w Wielkopolsce

Co prawda trochę czasu upłynęło, ale chyba warto o tym wspomnieć? W październiku 2018 roku (sobota 27–go) odbył się Jarociński Festiwal Kultury Łowieckiej w ramach obchodów 95-lecia PZŁ we wsi Tarce (gmina Jarocin). Miejscowość w Wielkopolsce na trasie Jarocin – Żerków.

Oficjalną częścią uroczystości była msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego. Potem nastąpiły wystąpienia oficjałów i otwarcie Festiwalu. Nie zdążyłem na rozpoczęcie, ale uczestniczyłem później.

Ukryty wśród lasów Pałac wraz z otaczającym go parkiem był miejscem imprezy. Zbudowany został w 1871 roku w stylu neorenesansu francuskiego. Pałac zaprojektował Stanisław Hebanowski – poznański architekt, który jest autorem projektu Teatru Polskiego w Poznaniu.

Były prezentacje psów myśliwskich, ptaków łowczych i sokolniczych, pokazy wabienia jeleni, mody myśliwskiej, stoiska edukacyjne lasów, rękodzieła oraz kulinarne (nie tylko dziczyzny).

W trakcie trwania imprezy odbył się dwukrotnie pokaz kulinarny Karola Okrasy. Przyrządzał potrawy z dziczyzny. Podczas kulinarnych wyczynów p. Okrasy towarzyszył mu zespół „Odgłosy Kniei” z Wałbrzycha wraz ze swoim Łowczym kol. Kazimierzem Krukowskim. Wcześniej zespół wystąpił z koncertem muzyki leśnej i łowieckiej.