Fanfary

Ostatnie dźwięki

Fanfara powstał 5 VI 1998r. Pierwotnie Cz. Trybus napisał ją na duży zespół rogów myśliwskich, czyli na 4 plesy i 2 parforsy. W 2021 roku Krzysztof Kadlec opracował ją na 2 plesy i 2 parforsy.

Na cześć św. Huberta

Uroczysta fanfara w opracowaniach na różne składy rogów myśliwskich : duży zespół, 3 rogi i 2 rogi.

Wiwat dla zwycięzcy

Fanfara Krzysztofa Kryka grana przy dekoracji na róg myśliwski solo i w opracowaniu K. M. Kadleca na 3 jednorodne rogi myśliwskie (plesy lub parforsy).

Fanfara na cześć Diany Wschowskiej

Pomnik Diany Wschowskiej wzniesiony został w 1806 roku. Przedstawia wschowiankę Zofię Gorzeńską, która na polowaniach towarzyszyła Augustowi III Sasowi...

Jagd-Sinfonie in Es

Symfonia myśliwska w opracowaniu Jarosława Kamila Dąbrowskiego na rogi w stroju Es

Jagd-Sinfonie in B

Symfonia myśliwska w opracowaniu Jarosława Kamila Dąbrowskiego na rogi w stroju B

Fanfara III i IV - na 3 rogi myśliwskie

W Kole Łowieckim „Ślepowron” w Rudzicy, którego członkiem jest Stanisław Rajba, zrodziła się tradycja, że na dużych i ważnych imprezach łowieckich prezes wita zaproszonych gości i sponsorów uroczystym sygnałem. Oczekuje od zespołu, by każdego wymienionego uhonorować najlepiej inną, specjalną fanfarą. Stąd zrodził się pomysł na stworzenie krótkich utworów. Do tej pory Stanisław Rajba napisał Fanfarę I i II oraz „Sygnał” na 2 plesy i 2 parforsy a także Fanfarę III i IV na 3 rogi myśliwskie. Wszystkie te kompozycje mają charakter powitalny.

Echo Przechlewa - solo na róg myśliwski

Utwór „Echo Przechlewa” Czesława Trybuna (1938-2014) – bydgoskiego sygnalisty i kompozytora muzyki myśliwskiej powstał w 1996 roku. Kompozycja została specjalnie napisana na V Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej w Przechlewie. Tam po raz pierwszy została wykonana przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego Nr 6 "Złoty Róg" w Bydgoszczy, w którego skład wówczas wchodził m. in. Krzysztof Kryk, Czesław Trybus i Edmund Sitek. Dzięki uprzejmości Krzysztofa Kryka zapomniana kompozycja została udostępniona. „Echo Przechlewa” przeznaczona jest na róg myśliwski solo. W 1999 roku Czesław Trybus przekomponował utwór dokonując skrótów i drobnych zmian w linii melodycznej nadając kompozycji tytuł „Witajcie myśliwy” lub „Powitanie gości”.

Strony

Subskrybuj RSS - Fanfary