The Best of DeLuxe

Wykonawca: 
Zespół Muzyki Myśliwskiej Koła Łowieckiego „Żuraw” Brójce DeLux
Kraj: 
Polska

Zespół Muzyki Myśliwskiej Koła Łowieckiego „Żuraw” Brójce DeLux powstał w kwietniu 2014 roku. Pomysłodawcą, założycielem i kierownikiem ansamblu jest Agnieszka Rybicka – artysta muzyk (waltornistka), aranżerka i kompozytorka. Zespół posiada duże doświadczenie w ogrywaniu różnych uroczystości. Mają w swoim repertuarze muzykę myśliwską w tym mszę hubertowską, leśną, jeździecką, rozrywkową. Dotychczasowym największym osiągnięciem Zespół Muzyki Myśliwskiej DeLux jest udział w II Mistrzostwach Europy w Muzyce Myśliwskiej, jakie odbyły się w słowackim mieście Levoča w 2018 roku, gdzie pod względem zdobytych ocen uplasował się na drugim miejscu (w tych konkursach przyznaje się zwyczajowo jedynie Grand Prix). Grają przede wszystkim na naturalnych małych i dużych rogach myśliwskich, ale w zależności od wymagań kompozycji używają także instrumentów tradycyjnych jak: trąbka, waltornia czy tenorhorn. Na „srebrnym krążku” zatytułowanym  „The Best of DeLuxe” znalazło się 12 różnorodnych kompozycji z bogatego repertuaru zespołu. Oprócz klasyka muzyki myśliwskiej – Reinholda Stiefa, J. Haydena, F. Kastenhubera, F. Siegfrieda, K. M. Webera, czeskiego twórcy – T. Kirschnera zaprezentowano trzy utwory polskich twórców: historyczny „Chór myśliwych” z opery Karola Kurpińskiego „Henryk VI na łowach”, Krzysztofa Kadleca „Na polowaniu par force w Łańcucie” oraz współcześnie brzmiącą interesującą kompozycję Agnieszki Rybickiej „Must be Deluxe”. Zaprezentowane bogactwo i różnorodność muzyki myśliwskiej przyciąga uwagę słuchacza i uzmysławia jak piękna jest łowiecka muzyka. Płyta powstała na przełomie lutego i marca 2018 roku i dedykowana została członkom Koła Łowieckiego „Żuraw” Brójce z okazji 70-lecia istnienia Koła.

W skład zespołu wchodzą: Agnieszka Rybicka (kierownik zespołu), Magdalena Szulc, Wojciech Walkowiak, Kamil Knobel, Mikołaj Rybicki, Mateusz Walkowiak i Bartłomiej Halkowicz.

Płytę można zakupić kontaktując się z Agnieszką Rybicką tel. 570 384 192 lub Magdaleną Szulc tel. 785 617 265 albo mailowo: agnieszkarybicka@poczta.fm