XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej w Tucholi - EW

Organizatorzy zapraszają na

XXXII Międzynarodowy Festiwal
Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej,

który odbędzie sie w dniach 9 i 10 lipca 2016 r. w Tucholi w ramach

57. Dni  Borów Tucholskich

 

W dniach od  9 do 10   lipca 2016 r. odbędzie się w Tucholi „XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej”. Ta cykliczna,  organizowana od roku 1983 z okazji Dni Borów Tucholskich impreza,  przyciąga do Tucholi liczne grono znawców muzyki myśliwskiej z kraju i zagranicy. Udział w tegorocznej edycji Festiwalu już zgłaszają sygnaliści ze  Szlezwiku Holsztynu i Białorusi.

Oprócz kontynuowanych od wielu lat konkursów sygnałów, muzyki myśliwskiej i wieżowej, atrakcją roku 2016 będzie „II Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich” w dniu 9 lipca.

Sygnalistki zagrają trzy sygnały myśliwskie (tylko występy solowe):

  1. „Bóbr na rozkładzie”
  2. „Piżmak na rozkładzie”
  3. „Drop lub indyk na rozkładzie”.

 Głos myśliwskiego rogu płynący z Borów Tucholskich gromadzi wielu pasjonatów i sympatyków, jest elementem promocji i na trwałe zakorzenionej tradycji regionu.

Serdecznie zapraszamy sygnalistki, solistów i zespoły sygnalistów myśliwskich, zespoły muzyki myśliwskiej, poczty sztandarowe a także sympatyków.

 

Z  leśnym   pozdrowieniem

Darz – Bór

 

 

Wojski Festiwalu
(-)
inż. Piotr Grzywacz


 

 

Informacji o festiwalu udziela:

Karol Grzywacz, karol@halali.pl
tel: 600 820 376

Regulamin konkursowy na stronie:
www.muzyka.mysliwska.pl (zakładka "Regulamin konkursów")

 

Kartę zgłoszenia należy przesłać w terminie do 25 czerwca 2016 roku na adres:

Karol Grzywacz,
aleja LOP 5/34, 89-501 Tuchola,
e-mail: karol@halali.pl

 

Uwaga!

Wszelkie zgłoszenia po terminie możliwe tylko za wiedzą i zgodą organizatora.

Program

Sobota, 9.07.2016

830

  • Otwarcie Festiwalu
  • Kujawsko-Pomorski Konkurs Sygnałów Myśliwskich  (soliści, zespoły)
  • Konkurs Muzyki Myśliwskiej w klasach: MB, MEs, MD,
  • Konkursy „Hejnał Tucholi”, „Hejnał Łowiectwa Bydgoskiego”, „Mistrzostwa Świata w grze na  drewnianym Rogu Tucholskim” (przy Muzeum Borów Tucholskich od godz. 1000 do 1200)

1200-1300

  • udział sygnalistów w "Historycznym Pochodzie Borowiaków"

1615 – II Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich (Rynek Miejski)

1800 Msza Hubertowska  w oprawie muzycznej zespołu sygnalistów  z Lubeki:  „Bläsercorps Lübecker”  (Kościół pw. Bożego Ciała w Tucholi)

1915Podsumowanie konkursów, ogłoszenie wyników, koncert galowy (Stara Stołówka TL).

 

Niedziela 10.07.2016

1000 – 1200 – Warsztaty muzyczne dla sygnalistów (Stara Stołówka TL).

 

 

 

Zestawy sygnałów

Soliści:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw D

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Jeleń na rozkładzie
  3. Pióro na rozkładzie

Klasa A zestaw E

  1. Powitanie
  2. Niedźwiedź na rozkładzie
  3. Pobudka

Zespoły:

Klasa D - dwa dowolne sygnały z klasyfikacji konkursowej

Klasa C zestaw C

  1. Koniec polowania
  2. Zakaz strzału w miot
  3. Zając na rozkładzie

Klasa B zestaw E

  1. Dzik na rozkładzie
  2. Daniel na rozkładzie
  3. Posiłek

Klasa A i G zestaw D

  1. Powitanie
  2. Żubr na rozkładzie
  3. Lis na rozkładzie

Wyniki

Soliści

Klasa D

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Piotr Musiolik KŁ Raróg Katowice 202
2   Dominika Błaszkowska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 196
3   Patrycja Węsierska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 191
4   Antoni Błaszkowski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 187
5   Jędrzej Rybicki KŁ Żuraw Brójce 176

Klasa C

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Michał Machel KŁ Chełmińskie 293
2   Natan Wojtyła SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 282
3   Marcin Godlewski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 279
4   Patrycja Domogała KŁ Cyranka Knurów 270
5   Jacek Kołek KŁ LIS Pszów 269
6   Jakub Kociński Gimnazjum Publiczne w Wąsowie 268
7   Paweł Godlewski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 266
8   Szymon Kiżewski SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 265
9   Mieszko Górecki KŁ SZARAK Barlinek 264
10   Natalia Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 260
11   Agnieszka Jegier KŁ nr 45 Myśliwiec w Biskupicach 259
12   Natalia Napora KŁ nr 45 Myśliwiec w Biskupicach 255
13 2 Jagoda Cemka TL Tuchola 249
14   Jędrzej Rataj KŁ SZARAKTczew 248
15   Mikołaj Gwizdała   230
16   Martyna Kaczmarek KŁ nr 24 Jeleń w Ujściu 216

Klasa B

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1 1 Mikołaj Machel KŁ Chełmińskie 291
2   Beniamin Wroński SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 286
3   Marta Pluto Prądzinska SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 281
4   Magdalena Szulc KŁ Żuraw Brójce 274
5   Mariusz Musiolik KŁ Raróg Katowice 273
6   Anna Tomaszewska Nadleśnictwo Grodzisk 273
7 2 Paweł Suski Nadleśnictwo Skrwilno 267
8 3 Artur Fischer Nadleśnictwo Skrwilno 266
9 4 Paweł Rząsowski Nadleśnictwo Skrwilno 266
10   Leszek Bartosz Wójcik   263
11   Jolanta Rataj KŁ SZARAK Tczew 258
12   Jakub Górecki ZSL w Goraju 245
13 5 Mikołaj Romanowski N-ctwo Skrwilno 244
14   Patryk Roganski TL Tuchola 241
15 6 Emilia Marciniak ZSL Goraj 241

Klasa A

KO KR Imię i Nazwisko Reprezentacja Punkty
1   Jędrzej Strawa ZTM Venator Poznań 295
2   Magdalena Czerwonka SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 285
3   Marek Mosiewicz   278
4   Roman Wesołkowski KŁ Lis Bystrzyca Kłodzka 278
5 1 Mirosław Murawski Nadleśnictwo Skrwilno 276
6 2 Marcin Machel KŁ Chełmińskie 273
7 3 Sławomir Murawski Nadleśnictwo Skrwilno 270
8   Lesław Domogała KŁ Cyranka Knurów 269
9   Jan Strawa ZTM ZSL Goraj 265
10   Alfred Ferenc KŁ Gwardia Słupsk 264
11 4 Jacek Krzyżanowski KŁ nr 78 Leśnik 257
12   Szymon Pikulik TL Tuchola 255
13   Alojzy Brylewski KŁ nr 45 Myśliwiec w Debrznie 223

KO - Klasyfikacja ogólna
KR - Klasyfikacja regionalna

 

Zespoły

Klasa D

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Synalistów Myśliwskich De Luxe KŁ Żuraw Brójce 185
2 Zespół Dziecięcy Pless przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 181

Klasa C

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich ŚWISTAK Nadleśnictwo Grodzisk 276
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich FANFARA II KŁ Cyranka Knurów 264
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego SZARAK w Barlinku KŁ Szarak Barlinek 260
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich KNIEJA przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 260
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Brzuchowa Góra 208 Koła Łowieckiego nr 45 Myśliwiec w Debrznie KŁ Myśliwiec w Biskupicach 258
6 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Ryś przy SPMiKŁ na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 257

Klasa B

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich BRACIA MACHEL KŁ Chełmińskie 277
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich SAMOTNE WILKI   269
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno Nadleśnictwo Skrwilno 269
4 Zespół Sygnalistów Myśliwskich SIGNUM KŁ Żuraw Brójce 265
5 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Głuszec przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 250
6 Jenot TL w Tucholi TL w Tucholi 249

Klasa A

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Fanfara KŁ Cyranka Knurów 258

Klasa MB

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Skrwilno Nadleśnictwo Skrwilno 281
2 Zespół Sygnalistów Myśliwskich FANFARA + SIGNUM   268
3 Zespół Sygnalistów Myśliwskich Pomorskie Rogi przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie SPMiKŁ na Zamku w Bytowie 265

Klasa MEs

Miejsce Nazwa Reprezentacja Punkty
1 Es-Horn Quartett   286
2 Bläsercorps Lübeck   285

II Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich

Miejsce Imię i Nazwisko Punkty
1 Magdalena Czerwonka 295
2 Marta Pluto Prądzińska 278
3 Anna Tomaszewska 277
4 Magdalena Szulc 265
5 Patrycja Domogała 261

Mistrz Świata w grze na drewnianym Rogu Tucholskim 2016

Jędrzej Strawa, ZTM Venator WL UP Poznań

Zwycięzca konkursu na wykonanie Hejnału Tucholi

Beniamin Wroński

Zwycięzca konkursu na wykonanie Hejnału Łowiectwa Bydgoskiego

Lesław Domogała

Nagroda Specjalna

Duet Rogów Alpejskich Volker Krötz i Jörg Sellerbeck

Nagroda dla najmłodszego uczestnika

Jędrzej Rybicki